pata rosie pe mana... eczema?

12-09-2008
mihaela-laura
Nu este medic/terapeut
mihaela-laura
Buna ziua!!

anul trecut mi-a aparut pe mana un fel de pata rosie care ma mananca dar nu foarte tare...pata e formata de mai mute bubite rosii si fiecare se excuameaza foarte putin in mijloc...interesant e ca mi-a aparut anul trecut in vara...am avut-o cam 1 luna apoi a trecut fara tratament pana anul asta...cand a reaparut...nu ma deranjeaza foarte tare pt ca e doar rosu si ma mananca foarte putin dar as vrea sa stiu ce e dinn ceea ce descriu eu.Este chiar unde se impreuna humerusul cu ulna si radiusul (in partea opusa cotului)

mii de multumiri anticipat..
4 comentarii
0
29-09-2008, ora 00:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Mihaela, s-ar putea sa fie vb despre o dermatita de contact...incearca sa folosesti cand iti mai apare niste Triamcinolon acetonid! Numai Bine
0
02-10-2008, ora 00:00
mihaela-laura
Nu este medic/terapeut
mihaela-laura
D-le Niculae Nicusor

Va multumesc din suflet pentru sfat, am sa incerc ce mi-ati recomandat.
0
17-05-2010, ora 01:01
creeatzza
Nu este medic/terapeut
creeatzza
am si eu cateva pete pe umeri din pacate sau extins le am de vreo 7 ani cred acum nu ma deranjeaza am grija sami hidratez bine pielea dar dc stau la soare sau ma duc la solar petele se rosec si de la apa fierbinnte dar in fine de la soare petele se inrosesc se usuca si apoi se cojesc ceea ce este foarte inestetic in comparatie cu restul pielii frumos bronzata raman pe umerii cu pete albe.Are cineva aceeasi experienta sau poate cineva sami dea vreun sfat????
0
05-11-2010, ora 18:35
tarjabv
Nu este medic/terapeut
tarjabv
buna.sunt curioasa daca ti a trecut sau daca s-a marit/micsorat pata dumneavoastra pt ca mi a aparut si mie si nu stiu ce sa ii fac.stiti de la ce va iesit sau ce este? numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: