ectopie testiculara

06-09-2009
marianalecsandru
Nu este medic/terapeut
marianalecsandru
Am un baietel de 9ani si l-am nascut fara testiculi a fost operat la virsta de 3ani si nu sa gasit nimic a urmat fel si fel de tratamente cu pregnyl si multe altele nu in ultimul rind peste tot unde am fost mi se spune ba ca sunt mici, ba ca nu se vad, ba canu are, nu stiu ce sa mai cred sau unde sa ma mai duc datimi si mie un sfat va rog mult de tot, va multumesc.
3 comentarii
0
18-09-2009, ora 22:44
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consultaţi un medic urolog şi rugaţi-l să vă dea un răspuns concret. Dacă totuţi se dovedeşte că băieţelul nu are testicule, va trebui să apelaţi la un consult endocrinologic pentru a i se face dozări hormonale (în lipsa testiculelor va fi nevoit să-i asigure organismului testosteronul vital dezvoltării fizico-psihice din diferite forme farmaceutice, precum: injecţii, plasturi trasdermici, gel, gelule etc., dar cel mai frecvent se administrează injecţiile...)
Toate cele bune şi însănătoşire grabnică!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
08-08-2010, ora 18:29
ramonadan
Nu este medic/terapeut
ramonadan
buna am si eu un baietel de 1, 5luni si are ectopie testiculara.vreau sa spun ca testicolul drept nu l-am vazut coborat deloc in scrot..am inteles ca trebuie operat. va rog indrumati-ma spre un centru si un medic bun, si spuneti-mi cat de grea este operatia si anestezia si daca dupa operatie totul va fi in regula.
0
12-10-2010, ora 12:25
isad
Nu este medic/terapeut
isad
La Grigore Alexandrescu sunt cei mai buni doctori.Dl. Basca (cam ocupat dar cu foarte multa experienta), dr. Mircea Andriescu, Dr. Cosmin Datu.mai este si d-na Dinu.Operatia este usoara, anestezia fara probleme (anestezistul este cel mai bun - dr. Tanase) iar recuperarea rapida la copiii mici.Multa sanatate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: lipsa unui testicol