ectime

10-04-2010
lucinda
Nu este medic/terapeut
lucinda
In urma unei sedinte de epilare la un salon bucurestean am ramas cu urmari foaerte grave.
A doua zi dupa sedinta picioarele mele erau pline de pete rosii 0, 2 -0, 3 mm. Aceste pete au persistat o saptamana dupa care s-au invinetit si au disparut. Nu toate ! Unele au ramas si si-au marit aria, apoi a aparut o mica pustula negricioasa ( fara mancarime) si incet incet acea pustula s-a extins, pana a ajuns la 2-3 cm in diametru, cu o crusta neagra mai intai, apoi galbena verzuie si cu o suprafata inconjuratoare rosie si indurata de alti cativa centimetri imprejur.
Am urmat tratament cu Lekoklar, Zinat 250, apoi Zinat 500, cu unguente Dermazin, Morhulin, Bepantene, acum, la indicatia unui alt medic pun doar comprese cu Rivanol ( urmatoarele 5 zile ) +Zinat 500 ( 2 /zi)
Povestea a inceput acum o luna si cu tot tratamentul efectuat situatia se inrautateste pe zi ce trece. Piciorul drept ( unde am 4 asemenea gauri este foarte unflat si din cand in cand devine foarte dureros)
Ce sa fac???
Iau eu oare tratamentul corespunzator ?
Oare nu trebuie sa ma prezint la un chirurg ??
Ce ma asteapta oare ??
3 comentarii
0
11-04-2010, ora 11:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Un dermatolog v-a examinat?
0
15-04-2010, ora 14:14
Bounty.Hunter
Nu este medic/terapeut
Bounty.Hunter
Buna ziua. Am si eu o problema, mi-a aparut pe capul penisului o bubita(o mica umflatura) chiar pe unde ejaculez, si mai am una mai veche putin mai jos, vreau sa precizez k sunt mici de aceeasi culoare cu capul penisului mai putin cea de la canalul pe unde ejaculez, este putin mai rosiatica, si nu ma ustura nu ma doare dar ma ingrijoreaza. Sper sa nu fie vre-un herpes. Bubita mai rosie de la canalul de ejaculare a inceput sa sngereze.
Astept un raspuns. Multumesc mult!

http://img532.imageshack.us/img532/3919/p3300007.jpg
0
22-04-2010, ora 17:54
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil sa fie vorba despre un neg genital. Ar fi bine sa va examineze un dermatolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.