ecografie abdominala

11-03-2011
dincanrodica
Nu este medic/terapeut
dincanrodica
am ficat hiperecoic si pancreas hipercoic, avident colesterol 238 mg/dl.trigliceride 171 mg/dl (am 48 de ani )
stiti vreun tratament naturist, sau program de alimentatie (sigur trebuie), va multumesc
3 comentarii
0
13-03-2011, ora 08:53
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Probabil scrie hiperecogen, , , , , e un ficat steatozic , o incarcare grasa ca urmare a alimentatiei nesanatoase, aproape zilnic cu prajeli, salamuri, mezeluri, sosuri, dulciuri rafinate, superconcentrate, saraca in fructe si legume.tasteaza pe net " tratament ficat steatozic "." regim ficat steatozic " si vei gasi multe informatii utile.
0
16-03-2011, ora 22:17
dincanrodica
Nu este medic/terapeut
dincanrodica
va multumesc pentru sfat, dar prajeli nu mananc, mezeluri nu, dulciuri da, din decembrie am fost depistata cu gastrita de reflux, am anulat cafeaua sucurile, citricele recunosc nu mananc echilbrat, dimineata nu mananc vin la ora 4 de la servici mananc in graba atunci, am crezut ca ma linistesc cu gadtrita
0
22-03-2011, ora 22:45
Bestiutza23
Nu este medic/terapeut
Bestiutza23
Buna seara.Am si eu o intrebare.Mi am facut programare saptamana viitoare pentru o ecografie. Problema este ca doar pe la ora 17 mai era liber, dimineata nu am reusit sa imi fac programare, si de ce zic problema...pentru ca am citit si aici pe forum ca ar fi indicat sa se faca dimineata. Cam cu cate ore inainte nu trebuie mancat? Eu am tot citit pe internet ca ar fi 5-6 ore, dar mi e cam imposibil pentru ca lucrez si daca nu mananc atatea ore mi se face rau mai ales ca am avut si o gastrita.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ecografia abdominală - când se face și ce poate descoperi
  •