echivalenta de fractura cu luxatie postero externa picior drept si diastazis tibioperonier

16-06-2013
denisaman
Nu este medic/terapeut
denisaman
buna ziua in 21.05.2013 am facut o operatie la glezna dreapta si am o placa 1/3 tubulara cu 6 suruburi si unul transperoneal, peste 2 saptamani trebuie sa merg sa scoata surubul si as dorii sa stiu ce anestezie imi face sincer imi este foarte frica.astept raspunsuri cine a trecut prin asa ceva
5 comentarii
0
16-06-2013, ora 22:00
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Tendinta moderna in centrele occidentale este de extragere a surubului trans-fibulo-tibial la 3 luni de la interventia initiala, si in nici un caz la 6-8 saptamani.
Anestezia este, de obicei, fie una locala, fie una generala de scurta durata (3-5 minute).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
17-06-2013, ora 13:59
denisaman
Nu este medic/terapeut
denisaman
va multumesc din suflet domnule Doctor Marius si mai o intrebare am cumparat placa si nu mii s-a dat nici o factura nici o garantie doar un bon de casa cand am fost sa scoata firele au dat-o cotita ca sa vezi..ca eu nu stiu nimic daca doctorul nu este ce pot face in acest caz
0
17-06-2013, ora 14:21
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu am inteles exact intrebarea: doriti sa aflati cum vi se poate deconta contravaloarea materialului de osteosinteza (placa si suruburi)??
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
0
17-06-2013, ora 18:02
denisaman
Nu este medic/terapeut
denisaman
NU DR MARIUS, ATUNCI CAND MI-A ZIS CA TREBUIE SA FAC OPERATIA A SPUS CA IMI V-A DA O FACTURA SI O GARANTIE DAR NU MI-A DAT NIMIC DACA DOAMNE FERESTE PATESC CEVA CU CE MA JUSTIFIC EU CA AM CUMPARAT ACEA PLACA CU SURUBURI.
0
17-06-2013, ora 18:07
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
BUNA ZIUA!
Trebuie sa solicitati factura si garantia, asa dupa cum vi s-a promis.
Fiecare placa are un numar de serie si poate fi usor aflat producatorul, distribuitorul, data la care a fost fabricata, data la care a fost vanduta etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: