e vorba de o sarcina?

29-12-2015
ramona97
Nu este medic/terapeut
ramona97
Buna ziua
Am o intrebare, am luat anticonceptionale au fost zile cand am uitat sa le iau, sau nu le luam la ore fixe...am un ciclu neregulat, inca nu mi-a venit ciclul.S-ar putea sa intarzie din cauza anticonceptionalelor?..insa am facut un test mi-au aparut 2 linii...prima roz inchis iar a doua linie foarte stearsa...ce inseamna acest lucru? Sa repet testul sau ar trebui sa merg la medic?
nu am nici o simptoma care ar relata ca sunt insarcinata...ma dor sanii si ovarele, mi-au iesit si cosurile ca deobicei inainte de ciclu insa nimic...astept un raspuns
Multumesc
2 comentarii
0
31-12-2015, ora 18:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Uitati o zi, exista posibilitatea sa ramaneti insarcinata. Nu e o metoda eficienta pt dv. Folositi prezervativ.

2. Ac produc avorturi timpurii. Copilul e aruncat in wc o data cu sangele menstrual in primele 14 zile de la formare.

3. Au multe efecte secundare, unele pe termen lung pentru ca 40 % din pastila se stocheaza in ficat. Nu e elimanata pe cale normala. Intrati pe subiectele mele la Marturii despre anticonceptionale.
0
31-12-2015, ora 18:11
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
4. Repetati testul la 7 zile de la intarzierea menstruatiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul