e vorba de o sarcina, sau nu... ?

23-06-2010
Derek19
Nu este medic/terapeut
Derek19
in ultima luna am avut 5 contacte sexuale cu prietena mea, cam la intervale de 1 saptamana (protejate - cu prezervativ + lubrifiant, iar dupa fiecare m-am uitat sa nu fie spart sau ceva)...

ultima data am avut 2 contacte (la inceput fara prezervativ, dar penisul doar a atins vagin-ul ei, fara penetrare, iar mai apoi am continuat cu prezervativ)... tot atunci trebuia sa ii vina si ciclul (desi nu este un ciclu regulat) - insa nu i-a venit... in schimb a 2-a zi a inceput sa o doara mameloanele si sanii i s-au marit putin... pe urma cam la a 3-a zi a inceput sa o doara si ovarele, insa dureri mici si scurte ca intensitate, de cateva ori pe zi (de obicei inainte o dureau cca. 30 min mai tare, iar a 2-a zi ii venea sigur)... dupa a 5-a zi durerile aproape ca au disparut complet...

se poate sa fie vorba de o sarcina? mameloanele nu si-au schimbat culoarea (cum citisem pe la simptome) si nu sunt retrase... iar alte simptome nu sunt prezente (gen varsaturi, greata, oboseala)... in plus, se poate sa fie de vina si stresul mare din ultima perioada pentru intarzierea ciclului?... e programata la medic saptamana ce vine, insa pana atunci mai este de asteptat... deja se face o saptamana de la ultimul contact sexual si de la data la care trebuia sa ii vina ciclul... si va intreb daca e prea devreme pentru un test de sarcina? ca sa fim mai linistiti... va multumesc.
1 comentarii
0
24-06-2010, ora 12:21
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Sa faca un test de sarcina dimineata la prima urina, dar sa il mai repede dupa o saptamana!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul