e prietena mea gravida?

18-09-2011
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
eram am2 virgini, am fqt neprotejat, am scos la timp si am ejeaculat afara...dupa jum de ora o ora, am fqt iar, tot am ejaculat afara...iar a doua zi, exact dupa 21 de ore a luat postinor 2... a avut stari de greata(fara sa vomite) a duruto capu, s-a simtit rau, la a 2a nu a simiti nmk, pt ca a dormit.e posibil sa fi ramas ? :((((
60 comentarii 12 Înainte ›
0
18-09-2011, ora 18:20
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, in schimb este posibil sa-si nenoroceasca sanatatea daca mai ia medicamente hormonale fara aviz medical.
0
18-09-2011, ora 19:06
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
mai este inca o problema, am fqt un calcul sa vad dak era in perioada fertila, data ultimei mens a avut-o pe 31 aug, nr de zile dinstre menstr 27 si menstr tine 4 zile..si noi am fqt-o pe 14 sept.. va rog spune-ti-mi dak sunt riscuri mari ca sa fi ramas :(
0
18-09-2011, ora 19:12
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
raspunde-ti-mi, va rog frumos :((
0
18-09-2011, ora 20:45
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
domnule doctor, va rog sa-mi raspunde.ti, ca sunt atata de speriat :(. eu am calculat(nush dak bn) si data de 14 arata intr-o zi fertila. dar vreau sa stiu dak sunt sanse mari sa fi ramas chiar dak a luat postinor 2 :(
0
19-09-2011, ora 12:10
UnulMihai
Nu este medic/terapeut
UnulMihai
daca ai luat prostinor, sunt sanse mai mici.
ideal ar fi sa nu faceti foarte des zmecheria asta cu pilula de a 2-a zi :)
0
19-09-2011, ora 20:36
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
da na, am citit de lichidul ala prespermatic.si de ala ma tem :(... plus ea era intr-o zi cu fertilitate destul de mare :(...si pastila a luat-o in 21 de ore, si na, dak nu a vomitat prima pastila si la a 2a s-a comportat bn, posibil sa nu-si fi facu efectul :( ?
0
19-09-2011, ora 21:24
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Pastilele isi fac efectul daca sunt luate in interiorul intervalului de 72 de ore de la contactul sexual presupus fertil.
0
19-09-2011, ora 21:52
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
pastilele au fost luate dupa 21 de h dupa contact...cum am spus, nu am ejaculat in ea, dar ma tem de lichidul ala :(. lichidul ala e chiar asa de imp ca sperma propriu zisa :(?
0
21-09-2011, ora 00:02
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
seara asta mi-a spus ca i-a venit menstruatia. si defapt trb sa-i vina pe 27, cred ca e din cauza pastilelor :(. aqm mai exista vre-un risc sa fi ramas insarcinata:((?
0
21-09-2011, ora 00:17
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
au trecut 6 zile de la administtrarea postinorului...:(
0
22-09-2011, ora 05:47
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Stai linistit si nu te mai agita atat, nu a ramas insarcinta, era in perioada fertila dar nu este gravida...sa nu va speriati ca menstruatia nu va veni la timp, se deregleaza putin datorita pilulelor de urgenta, Postinor...Rabdare..alta data sa folositi prezervativ...
0
22-09-2011, ora 10:17
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
sigur sigur doamna doctor :( ?... plus ca menstruatia i-a venit cu o sapt mai repede:(, unde a avut dureri de cap, ameteli, si dureri de burta cum avea de obicei...
0
22-09-2011, ora 10:24
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
de obicei, avea doar dureri de burta, fara cele de cap si ameteli
0
22-09-2011, ora 13:47
UnulMihai
Nu este medic/terapeut
UnulMihai
benjamin, au raspuns cativa doctori sa stai linistit.
Eu zic sa stai linistit.
Din experienta cu prietenele mele iti zic ca e ok. Ei ti-au raspuns dpdv medical.

Relax. Ce inveti din asta: data viitoare cu prezervativ ;)
0
28-09-2011, ora 23:28
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
vreau sa intreb, dak dupa ce a luat postinor 2, e posibil sa vina menstruatia adevarata mai repede cu o sapt:(...
0
29-09-2011, ora 11:00
UnulMihai
Nu este medic/terapeut
UnulMihai
da
0
29-09-2011, ora 11:03
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna ziua am si eu o intrebare in 31 iunie mia vn ciclu si eu cu o zi inainte am fc sex deja aveam cv semne cami vine.la 7 zile am fc un test de sarcina si mia iesit negativ.a trebuit sa plk din tara iulie august mia venit ciclu binisor sa spun asa dar in septembrie mia venit mai repede ceva nu prea mult si dupa o saptamina iar am cv scurgere la inceput a fost mai roziu acu e mai rosu dar am aproape o sapt si numi vine ca un ciclu numa asa sa fiu murdara sa ie dereglare hormonala sa fiu gravida nas crede ca nu am greturi la 3 luni deja trebuia sa se simta bine.ce ar putea fi cand am fc testu la 7 zile lam fc la ginecolog si ma si controlat a zs ca sint sanatoasa ce probleme puteau sa apara in 3 luni?
sant f stresata deoarece nu sant in tara nustiu ce sa fac sa iau cv antibioticam cv oxacilina oare e buna
am mai patit odata in ianuarie asa dar mia vn mai tare si mam dusla ginecolog si mia dat cv tratament ca ar fi endometrioza asa cv ma sperie si gindu sa nu fiu gravida am 43 de ani i 2 copii mari si cu ei cand am ramas n mia mai vn ciclu deloc.am si o hernie inghinala ar putea afecta cv si parca imt cv usturimi inauntru la uter ce sa fie oare va rog un raspuns din suflet -va multumesc
..nu merg acasa pina in decembrie ce sa fac
0
29-09-2011, ora 11:26
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
luminita, deschide tu un subiect nou ca aici nu cred ca o sa-ti rasp nimeni, . pt ca nu se mai uita prin subiectele astea vechi
0
01-10-2011, ora 18:52
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@luminita : Mai fa un test de sarcina, dar nu cred ca esti insarcinata, mai ales daca ai endometrioza...din cauza acesteia se poate sa ai toate aceste probleme...dureri joase, sangerari neregulate, prelungite, dereglate..Dar e posibil si ca organismul sa se pregateasca deja pentru menopauza..fereste-te de frig, evita constipatia, nu fa efort fizic prelungit, nu sta multe ore in picioare, odihneste-te, daca e posibil.cumpara-ti de la farmacie No-spa forte si Ibuprofen...vor calma durerile...Si neaparat cand vei veni in tara sa faci un control ginecologic [ si test Papanicolau ]...
0
15-10-2011, ora 23:23
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
De 2 zile... Ii e rau Prietenei mele:(..are greturi, o doare capul, a fost 1 zi balonata, a duruto in partea de jos, a duruto si spatele aZi. Nu Mai stiu ce sa cred:((..atata sunte-m de speriati amandoi :((((. Prima menstruate i-a venit Luna trecuta cu o saptamana Mai repede (din cauza postinorului) iar acum ar trebui sa-i vina cam pe 20, poate mai repede :(..raspunde-ti-mi va rog frumos ca suntem foarte speriati... Posibil sa fie insarcinata ?:(
0
15-10-2011, ora 23:31
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
:((((
0
16-10-2011, ora 00:16
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
Am uitat sa mentioneZ ca o dor si putin sanii ca si cum I-ar creste:(
0
16-10-2011, ora 07:36
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Stati linistiti, nu e nici o sarcina...greata si balonari are pentru ca a mancat ce nu trebuie, a baut cafea mai mult, poate ca a fumat..mai sunt si dereglarile hormonale produse de Postinor.Menstruatia va reveni la normal cam la doua luni de la Postinor, pana atunci va avea sangerare, dar neregulat.Ai rabdare si calmeaza-te, contactul sexual a avut loc in perioada fertila, dar a-ti facut ceea ce trebuie pentru a impiedica aparitia uneu sarcini.
0
17-10-2011, ora 05:09
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna seara tot eu luminita am scris mai sus un comentariu nu stiu ce sa mai cred dupa sapt aia de ceva scurgere rozie mia venit ciclu sa spun asa foarte tarecu cv mici cheaguri destul de mult ca daca stateam pe wc 5 min era rosie apa mam speriat sa nu fie hemoragie dupa vreo sapt abia mia trecut eram disperata totul a fost bine mia venit pe1 oct acum problema e caun san dreptul ma doarecatre subsuoara si acu intro seara mam strans de sfircuri si mi sa parut ca mia iesit cv lichid toata mam racit speriat nam mai putut nustiu cesa mai credsi mam controlateu asa un pic si totusi uteru mi se pare mare si mai tare dar imizisese doctorita
in iulie ca am uteru un pc marit nu mai stiu pina acu am zs ca nus gravida acu parca am si cv greturi da cred ca si dela stres
imi vine sa urlu deja as avea 3luni jumate trecut pe 31 as avea4 luni ce ma fac ca nu mai pot fc avort si nu pot avea co pilu asta am copii mari am alarmat toata familia is disperata acum parca nu mai imi curge nmk dar a fost cv lichid ce sa mai fac cum sa aflu ce sa fac la 3 luni jumate trebuia sami fie pieptu tare mare sa am lapte deja?cu ceilalti copiii mia fost rau din prima sapt nu mia mai venit ciclu deloc dar acuin 3 luni mia vn d 4 5 ori dereglare totla nu as crede maiales ca numa dela lichidu ala barbatu tot am imi spune ca n-are cum mam ingrasat2 kg dar si maninc sima ingrasasem si inainte de asta vreo2 stresul asta ma omoaracesa fac asteptsa vad poate uteru paremare ase preg iar cala sf lunii tre sam vina iar ciclu nu mai stiu ccce sa cred va rog sami puneti ceva vreau sa nu fiu ca numai am ce face e tarziu,
0
17-10-2011, ora 10:26
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
Cand o sa-I raspunde-ti la Luminita va rog sa-mi raspunde-ti si mie.. Ieri nu a mai avut greata sau balonari, in schimb a fost la baie de 5 x ( treaba mica ) si mi-a mai spus ca o dor sani si is Mai tari parca :( ce nseamna asta doamna doctor :(?
0
17-10-2011, ora 10:37
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
Plus ca o doare in partea de jos ca si cum ar trebui sa-I vina menstruatia :(
0
17-10-2011, ora 23:43
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
buna seara i sfarsitam reusitsa-mi iau un test cu greu canu sant in tara si direct cand am aj acasa l-am si facut toata am fost lesinata si mi-a iesit1linie rosie deci...nu sant gravida da ce simptome si lichid din sani imi curgea cv asa cleiios si acu daca ma strang de sfircuri imi iese cv sa nu-mi spuneti ca minte testul ca innebunesc dar dc totusi am cv in tate cv lichid nu mai inteleg nmk testul cred ca e bun nemtesc 16 euro am dat pe el...femtest il cheama si zc ca e valabil de la 4 zile si dc l-am facut dupaamiaza cred ca la 3luni jumate iesea oricum adevarul.
ca scrie ca nui musai dimineata sin timpul zilei va rog atunci doamna doctorsa-mi raspundeti neaparat ce se intampla cu minelichidul ala poate il aveam si inainte dar nu ma interesat sa ma strang de sfircuri cred ca is obsedata rau de situatie nu maiinteleg nmk varogsa-mi raspundeti...
0
18-10-2011, ora 08:47
benjamin12
Nu este medic/terapeut
benjamin12
doar duminica a durut-o sanii si a fost la baie de mai multe ori... in restul zilelor e bn. sper sa nu fie :( sa de-a bunul Dumnezeu sa nu fie !
0
19-10-2011, ora 23:15
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
nu-mi raspunde nimeniiiii???
0
21-10-2011, ora 21:34
luminita41
Nu este medic/terapeut
luminita41
va rog un raspuns eu chiar nu mai inteleg nimic absolut ieri in20 iar a inceput sa-mi vina cv rosu deci numi curge deocamdata numa asa sa nu fiu curata pieptul mii taredaca ma strang imi curge cv cleios incolor nustiu cesa mai cred, , , , , , , , , , , , , , , , , , , cand mg in tara neaparat testul ala ca ma apuca groazabine ar fi sa fie menopauza dar au fost femei la care nu le mai venea cateva luni mie imi prea vine in luna asta mia venit 10 zile numa asa putin apoi 5 6 zile mult de nu se mai oprea pina prin 10 12acu in 20 iar imi vn cv ce Dumnezeu sa am ca in iunie mia zis doctorita ca sant bn uteru e curat poate un pic marit va rog sa-i dati un semn sper ca nus gravida!
Adaugă un comentariu / răspuns
60 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •