e posibil sa nu pot face bebe? AJUTOR, de la un doctor

18-07-2012
coolgirlemi
Nu este medic/terapeut
coolgirlemi
buna, ieri mi-a venit menstra si am trait un episod groaznic de dismenoree, dureri ingrozitoare de burta, crampe cred eu asemanatoare celor de nastere (desi nu am nascut), varsat, transpiratii, frig...temperatura. Am ajuns de urgenta la spital unde am avut parte de un consult ginecologic. Mi s-a spus ca am uterul cam micut, e un lucru rau? Voi avea probleme in cazul unui bebe? Ma gandesc totusi ca a fost doar examinare palpabila si nu o apreciere concreta. Apoi mi-a apasat inauntru si mi-a zis ca as avea inflamatie pelvina. Mi-a scris reteta, Flamexin plicuri, Scobutil, Zanocin, cu specificatia BIP. Este posibil ca in urma acestei boli sa nu mai pot face copii? Ar fi cea mai dezastruoasa veste din viata mea. Am 23 de ani, incercam sa avem bebe din luna februarie, luna asta mi-a intarziat 2 saptamani si am crezut ca am ramas, dar nimic. Sunt foarte speriata in acest moment, astept sa se termine menstra pentru a merge la un consult
1 comentarii
0
18-07-2012, ora 13:01
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,
este foarte important sa urmati tratamentul prescris de catre medic pt Boala Inflamatorie Pelvina pe toata durata. Dc se repeta episoadele trebuie mers imediat la medic pt consult. Noi v-am sugera sa va faceti un examen complet-secretie, babes, culturi din col, ecografie pt a fi 100% siguri ca nu este nici o alta problema in cazul dvs. Dc tratati corespunzator BIP dupa indicatiile medicului ( aici de spus- supraveghere, control de rutina anual sau bianual) si nu sunt si alte probleme, puteti concepe. Deci, recomand consult amanuntit medic OG.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.