e posibil sa fiu insarcinata?

15-12-2008
thedream
Nu este medic/terapeut
thedream
buna ziua, problema mea ar fi ca am facut dragoste cu sotul meu, folosind metoda ca la sfarsit sa ejaculeze afara, si de data asta, zice el ca se poate ca nu a iesit la timp si o picatura, ceva, tot a ramas in vagin.eu sunt cam la 15 zile dupa ciclul menstrual acum.oare chiar de la o piucatura e posibil sa fiu insarcinata? am deja un copilas, imi mai doresc unul dar nu acum./.vreau sa stiu ce as putea face in cazul asta, fara sa aud de pastile gen escapelle sau postinor 2. multumesc.
1 comentarii
0
15-12-2008, ora 12:55
dr_vas
Nu este medic/terapeut
dr_vas
buna,
chiar daca nu vrei sa auzi de postinor si escapelle nu mai ai cum sa le folosesti.pilulile se iau la maxim 72 ore dupa contact neprotejat.
fa un test de sarcina si vezi ce iti iese...si dupa cred ca stii ce trebuie sa faci.
good luck
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul