e posibil diagnostic de apendice la 3 ani?

15-05-2014
magirescu
Nu este medic/terapeut
magirescu
Fetita mea are 3 ani si de 14 zile face febra.am fost la pediatru si a zis ca are puroi in gat si mi-a prescris lekoclar.i-am dat 7 zile dar a persistat febra.am revenit iar dupa 7 zile si mi-a recomandat un set de analize la care a reiesit o infectie urinara.mi-a prescris alt antibiotic, respectiv zinat si supa alte 4 zile de antibiotic face incontinuare febra.daca imi puteti da un sfat v-as fi recunoscatoare, nu stiu ce sa mai fac.alta parere a dr este apendice.e posibil la aceasta varsta?
3 comentarii
0
15-05-2014, ora 22:05
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara. Apendicita acuta se manifesta prin dureri abdominale, varsaturi, febra si uneori tulburari de tranzit intestinal. Este posibil ca infectia urinara se fie cauza febrei persistente. Copilul trebuie reevaluat clinic si terapia adaptata evolutiei. Multa sanatate!
0
15-05-2014, ora 22:21
magirescu
Nu este medic/terapeut
magirescu
Multumesc mult.ar trebui facute alte analize sau schimbat tratamentul?
0
15-05-2014, ora 22:24
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Este bine sa fie consultat copilul si eventual sa se efectueze investigatii biologice (analize sange, urina, scaun, etc), poate si o ecografie renala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: