e gravida?

10-01-2008
razvanito
Nu este medic/terapeut
razvanito
Sotia mea are urmatoarele simptome: menstruatie inainte de termen cu 10 zile avand un flux redus si de culoare mai inchisa decat de obicei; stare de voma seara si ceva ameteli (aprox 2 ori in 2 sapt). Menstr in ultimele 2 luni a fost astfel: dec 07- apare pe data de 15, flux abundent; ian 08- apare pe 6, flux redus, inchisa la culoare. Azi, 10.01.08 inca nu s-a term. Cand poate face testul de sarcina si sunt acestea simptome de graviditate?
3 comentarii
0
10-01-2008, ora 00:00
Greece woman2
Nu este medic/terapeut
Greece woman2
Testul se face dupa terminarea menstruatiei si el va poate lamuri.Daca are simptomele acestea o femeie asta nu inseamna ca e neaparat insarcinata.
0
14-01-2008, ora 00:00
pisicutzaai
Nu este medic/terapeut
pisicutzaai
eu cand am fost insarcinata am avut greata vreo 2 saptamani si nici nu puteam manca nimik. din cate stiu eu asta e variabila de la femeie la femeie si de la sarcina la sarcina.semnele sotiei pot si si simptome de graviditate dar daca intr-adevar i a venit ciclu e posibil ca menstruatia sa isi revina la normal sau chiar fatul sa fie oprit din evolutie. daca are sangerari mai mult decat de obicei si ii e si rau cred ca cel mai bine e sa mearga la medic. in cazul in care fatul e oprit din evolutie cel mai bine e sa faca avort cat de repede se poate
0
15-01-2008, ora 00:00
razvanito
Nu este medic/terapeut
razvanito
AM FACUT TESTUL. E NEGATIV. Ce bine!!!!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  •