e el de vina sau eu? | Forumul Medical ROmedic

e el de vina sau eu?

07-01-2009
problemee
Nu este medic/terapeut
problemee
mi-am inceput viata sexuala cu prietenul meu acum 2 luni.pe 1 ianuarie, am facut-o a 2 a zi dupa inceperea menstruatiei dar am folosit prezervativ...eu nu eram ffff lubrifiata si a aparut o usturime.a 2 a zi am facut-o iar cu prezervativ dar iar nu eram lubrifiata bine dar nu am dat importanta pt ca m-am simtit bne insa dupa act iar aveam o usturime asa ca m-am sters cu o carpa umeda cam aspra.a 2 a zi am facut-o (inca mai aveam menstruatie)dar nu ne-am protejat pt ca am crezut ca e din vina prezervativului si nu ma mai usturat dupa act am avut si orgasm doar ca a 2 a zi dupa asta au inceput niste mancarimi ingrozitoare pe labii si la intrarea in vagin..m-am sters cu ceva umed si fin sa nu ma mai mananace dar fara rezultat, s-a inflamat si ma ustura acum s-a mai calmat m-am dat cu ceai de musetel.in schimb lui i-au aparut niste bubite pe capul penisului sunt rosii nu sunt in relief si spune ca-l mananca.acum vine intrebarea: sa fi facut ceva pt ca eram la menstruatie?sau am luat eu ceva de la el ?sau eu am facut de la carpa sau prezervativ(ca am luat de altfel) si el de la un act sexual prea dur? astept pareri...oricum eu merg la ginecolog dar vreau sa stiu parerea altcuiva intai.eu nu am mai avut relatii cu alt baiat el e singurul nici nu am facut sex oral altui baiat deci nu am cum sa am vreo boala ts.nici el nu cred..pt ca ultimul contact sexual neprotejat cu o fata la avut acum un an si ceva...deci nu stiu ce sa fac.
3 comentarii
0
08-01-2009, ora 15:47
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Eu cred ca ar fi trebuit sa mergi la ginecolog chiar a 2 a zi.
0
09-01-2009, ora 01:45
evident.silvia
Nu este medic/terapeut
evident.silvia
foloseste mereu prezervativ. probabil ai candida. la el cam asa se manifesta sau nu se manifesta deloc. iti trebuie tratament de la medic. sa nu il intrerupi orice ar fi si faci pauza de sex. candida nu e grava, dar recidiveaza. foloseste sapun cu ph corespunzator(intim), nu folosi absorbante parfumate si sa nu te atinga cu mainile nespalate. tratament tb sa faca si el!!! nu uita, pt ca te reinfectezi
0
24-08-2013, ora 00:58
Izabela1984
Nu este medic/terapeut
Izabela1984
Simt usturime in interiorul vaginului dupa orgasm nu înţeleg ce se întâmpla cu mine.nu am usturime dacă raportul nu se termina cu un orgasm.chiar dacă am orgasm in urma masturbarii am aceeaşi senzatia de disconfort si usturime.precizez ca mi am făcut si un pap test care a ieşit bine doar ca am colul uterin inflamat am făcut un tratament dar situaţia nu sa schimbat.nu ştiu ce ar trebui sa fac.p.s. Am acelaşi partener de 7 ani si nu am avut niciodată probleme.va multumesc anticipat pt ajutorul acordat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbaÈ›i, în relaÈ›iile pe termen lung
  •