e bine k mi a sxos maseaua de minte??

31-03-2012
selma2003
Nu este medic/terapeut
selma2003
buna ziua daca pot spune asa, eu am avut de mica probleme ku dantura niciodata nu mi am pus problema sa tratez dak era prea mare karia scoate ti tot si am ajuns la 25 de ani ku 4 masele din care una de minte toate bune si frumoase o inceput sa se carieze si tot am zis ma duc maine ma duc maine pana cand aseara m o durut
. azi am sunat doctorita si i am zis k m o durut foarte tare o venit pt mine l, a cabinet am fakut o radiografie cu gandul sa o salvez k de.. de aku nu mai am ku ce manca...si ea mi o zis k trebuie scoasa k o ajuns caria la nerv nu prea poate fi tratata e greu abordabila k orikum nu mananc in ea si mi o scos o...trebuia neaparat?? oricum nu mai pot face nimic dar makar sa jtiu pt mine dak e bine k mi o scos o?? a si dupa ce mi o scos maseaua nu prea am sangerat e normal???
1 comentarii
0
01-04-2012, ora 12:17
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Maselele de minte nu se trataeaza, ci se extrag, are dreptate doctorita.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul