dureri stomacale scaun cu sange

05-06-2010
costilx
Nu este medic/terapeut
costilx
de un an si 6 luni ma deranjeaja stomacul scaune dese chiar 6, 8 pe zi mai multe se intinpla seara, afectiune rezulta scaun cu sange, lichid cu miros de carne stricata tot ce maninc ami da peste cap, mai am si mici dureri suportabile pe toata suprafata stomacului dar mai rar aceste dureri, acest singe care il elimin zi de zi nu e ca singele normal, mai mult pare a apa rosie amestecat cu acel lichid si restul ce mai vine, totul seamana cu diareia, mai sunt si aceste simtome febra tot corpul sau daca ma trece si nu am toaleta si ma tin ca sami treaca, ma trece fiori de caldura din picioare pinan cap si se intoarce inpoi in stomac ca un mare gol de aer apoi ma lasa o vreme presiunea, ce am uitat sa spun e ca se acumuleaza gaze in stomac defiecare data cind folosesc toaleta, de 3 zile au inceput acele mici dureri stomacale, aseara am avut febra mare imi ardea corpul nu mai zic ca in patru ore am fost la toaleta de 7 ori, poate datorica cam baut un litru de lapte dimineata iar seara lam eliminat ca lapte fert cel putin asa rezulta mirosul a lapte fert, decind a inceput nu ma mai simt in forma, obosit mai tot tinpul fara chef de a face ceva ma enervez foarte rapid si ametit cite o data, sper ca am dat suficiente detali pentru a afla ce am.
13 comentarii
0
05-06-2010, ora 01:00
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
gisas craist, si nu ai fost la medic de loc?
Sau nu ai incercat sa schimbi tu ceva?

deci argila, in opozitie cu argila probiotic si din cand in cand varza.

Vezi aici, este un link foarte util
http://forum.romedic.ro/prod/disonfort_abdominal_043956.html

Dar obligatoriu vezi ce se intampla cu stomacul de fapt, ulcer perforat, gastrita??. Poate doar daca urmaresti sa devii un martir, te procopsesti cu o rezectie gastrica sau duodenala si alte complicatii.
-
In rest, citeste pe la final despre glutamina, rezolva multe din problemele tubului digestiv!

http://forum.romedic.ro/prod/caut_tratament_naturist_pt_gastrita_042328.html
0
05-06-2010, ora 01:51
costilx
Nu este medic/terapeut
costilx
eu sunt in londra, aici sta altfel treaba cu medicul, aici te inscri prima data la (gp) si de acolo te trimite in spital cu diagnosticul care ti-l da. la primul care ma-m inscris mi-a zis ca sunt bine n-am nimic, dar problema care o aveam nu ma lasat, m-am inscris la altul iar aici am facut 3 teste in 3 luni in afara de faptul ca mi-a luat ca proba singe, urina si tensiune care au iesit bine dar cu scaunul nici un rezultat nu stiau nimic ca sa pierdut rezultatu sa mai repet iar testul ca asa trebuie sa faci de mai multe ori, m-am lasat pagubas am vazut ca pierd timpul degeaba am lasat pe cind vin acasa in iulie sa merg la un medic, dar ma tem sa nu se agraveze si mai tare, spuneti tot felul remedi i ce-as putea incerca sa vad daca da rezultate si ce sa evit sa consum.
0
05-06-2010, ora 02:04
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Esti cam depasit de realitate. Spune varsta, greutatea, inaltimea
.
SI oricum e absurd sa ceri remedii daca nu ai un diagnostic CLAR. Poate este ceva cu intestinul.
Iar diagnosticul nu se pune online, poti doar sa presupui, ceea ce este cam riscant.

Daca ai avea ulcer, mancarea intarzie in stomac exista senzatie de arsura.

-
Oricum, cauta argila (CLAY), aia e sigura si eficienta.
Glutamina e ca si cum ai manca o idee mai multa carne sau in general ceva ce contine proteina semnificativ, deci daca nu suferi cu ficatul si rinichii, poti lua max 5g/zi daca ai 80 de kile. Cilturistii iau si cate 20 g/zi.

Pt hemoragie digestiva ceai de coada calului e foarte eficient, impreuna cu galbenele.
Cauta dupa denumirea stiintifica.
sanatate.
0
05-06-2010, ora 02:26
costilx
Nu este medic/terapeut
costilx
27 ani, 70kg, 1, 65 inaltime, multumesc de raspuns, stiu ca m-am neglijat dar munca imi ea tot timpul.o sa caut argila iar cu carnea e ca maninc mai tot tinpul cel mai mult mancarea chinezeasca (orez, carne de pui, de vita, de porc si multe altele etc.as vrea sa stiu ce sa evit sa consum, daca beau sucuri acidulate, redbul, daca consum portocale imi intoarce stomacul pe dos foarte rapid, de ceva timp nu mai consum aceste produse.
0
05-06-2010, ora 02:38
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
pai vezi linkurile, MrNick a spus cam tot ce e voie si ce nu, iar eu am niste posturi mai pe la sfarsit.

RedBull este un pretext facut sa-ti ia banii si sa-ti biciuiasca sist nervos simpatic.
Ceaiul verde e cu totul altceva
Vezi aici
http://forum.romedic.ro/prod/Gastrita_acuta_sau_cronica?_042848.html
0
05-06-2010, ora 12:21
costilx
Nu este medic/terapeut
costilx
am sa ma uit sa vad ce se spune, alceva legat de sucuri acidulate, cind a anceput sa am aceasta problema am dat vina pe sucul acidulat, beam chiar si 3, 4 doze pe zi de suc fanta, pesi, cola. de la alceva nu vad ce ar provocat doar poate ca obisnuiam sa maninc pui cu cartofi zi de zi, find preparati in ulei incins iar puiul (pulpe, aripioare) cred cal prepara in unt incins.preparate de fast food.
0
05-06-2010, ora 16:40
costilx
Nu este medic/terapeut
costilx
mam uitat putin si am vazut ca sunt mai multe tipuri de argila, ce tip ar trebui sa folosesc, iar la ceaiul verde, ce fel de ceai ca sunt destule tipuri.
0
05-06-2010, ora 18:06
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Pe rand:

FARA: margarina, mezeluri, dulciuri (prajituri, biscuiti, ciocolata, inghetata etc.), pateuri, croissante, pizza, fast food, orice "deep fried" (gogosi, snitzele etc.), popcorn, iaurturi cu fructe, cereale cu zahar, bauturi cu zahar

Se recomanda un ceai eco, bio, organic etc, cu mai putina cofeina, sa nu fie varsat.
La inceput ceai verde clasic, dupa aceea testezi cu iasomie, arome, combinatii.
0
05-06-2010, ora 20:16
costilx
Nu este medic/terapeut
costilx
multumesc.miam luat ceai verde, dar nam gasit argila, va trebui sa ma interesez poate are alta denumire, daca intreb de clay gasesti doar pentru ten, cosuri.
0
06-06-2010, ora 11:31
costilx
Nu este medic/terapeut
costilx
ceam mai uitat sa adaug, nu tot ce minic se dizolva sunt care es asa cum leam mincat.
0
06-06-2010, ora 15:58
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Ai dantura buna? dinti care calca unul peste altul, sa poti mesteca. Apropo, mesteca chiar si de 30 ori o imbucatura sau pina simti ca nu mai ai ce, iar mancarea se scurge de la sine.

In rest, este ceaiul din rizomi de obligeana, luat cu juma de ora inainte de masa eficientizeaza digestia.

Sau diferite tipuri de enzime, cu spectru complet, proteolitice etc. De aia ar fi buna o proba de digestie la lab sa stii de care iei.
Apropo, daca ai helicobacter si nu tratezi, lucrurile scapa de sub control.
testeaza HP!
-
Ia si un omega 3 distilat molecular + 30-100 unitati /zi vit E.
La cat junk ai mancat ai lipsa banuiesc.
0
28-06-2010, ora 15:32
inca
Nu este medic/terapeut
inca
nu mai beti oameni buni porcariile alea de sucuri fanta cola si restul...o doa de suc contine 30 gr de zahar...cam 6 cuburi dreptunghiulare.cool huh?.
0
30-07-2019, ora 12:52
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Gastroenterologie, Bucuresti
Dr. Ditoiu Alecse Valerian
Probleme par a fi date de o boala inflamatorie intestinala, dar simptome asemanatoare pot da si tumorile de colon sau rect. Aste greu se suspicionat un diagnostic, mai ales ca "durerile stomacale" pot fi localizate oriunde practic. Cu Stima
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea de burtă
  • 10 recomandări pentru un stomac sănătos
  • Durere de burtă
  •