dureri si urechi infundate

30-04-2010
danielanicol
Nu este medic/terapeut
danielanicol
buna seara, ma numesc daniela si sunt intr-o situatie nemaiavuta de mine.Am 40 de ani si de duminica am avut o stare de raceala, gripa, cu nas infundat, dureri de cap si doar febra interioara.M-am tratat cu paracetamol, algocalmin, dar in loc sa ma vindec, de joi mi-a curs nasul, m-au apucat dureri de urechi, dinti, gat, pe rand cate o parte a fetei.Vineri am inceput sa iau un medicament, , ASPACO, iar noaptea durerile de ureche (stanga) s-au intensificat mai mult, s-a infundat, am baut COLDREX, caile nazale s-au mai desfundat, durerile s-au mai diminuat, dar urechea a ramas tot infundata si cu un vuiet din interior, binenteles si auzul e mai slab.Poate fi vorba despre otita si v-a trebui un consult medical? Daca da e tarziu pana luni, sau trebuie sa merg de urgenta.VA MULTUMESC.
1 comentarii
0
02-05-2010, ora 19:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tratamentul pentru viroza este corect.. dar o viroza poate da si complicatii asa ca tre sa mergeti la ORL.. sa vada daca e otita congestiva, seroasa.. sau poate este afectat nervul auditiv. o audiograma o sa lamureasca lucrurile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.