dureri ovar stang si dereglari hormonale

26-11-2009
ionescu camelia
Nu este medic/terapeut
ionescu camelia
sunt op iodata tot ok pt carcinom papilar tiroidian dar de cateva luni am dureri mari cand am menstra ce e doar o zi si are cheaguri si cate 5 10 min in care curge mult sange am dureri de cap tare si ametesc..mentionez ca la eco atunciin urma cu 6 luni aveam chist pe ovarul stang de20mm pe dr 14mm piatra rinichi dr 4mm/atunci nu mi sa recomandat nimic.dar de 2 luni ciclul care e mereu regulat tine doar1 sau 2 zile si acele durer i am vrut o programare la medicul meu dar mi a recomandat diufaston 2 pe zi si abia dupa ce mi vine alta menstra sa fac programarea..eu am 41ani colesterol mare f ca trat iau novotyral125 si mult ceai de coada calului si asa elimin mult nisip va rog da ti mi9 un sfat ce e mai bun pt sanatatea mea
2 comentarii
0
09-02-2010, ora 21:33
PLINA DE VIATA
Nu este medic/terapeut
PLINA DE VIATA
Doamana Camelia, va spun cu sinceritate acelea-si simtome le aveam si eu la ciclu dar si chisturi..., am urmat tratamentul ce mi-la prescris medicul si.chiar un alt tratament de nota 10 este foarte ieftin si foarte bun, de mentionat faptul caci trebuie pespectate indicatiile dupa prospect, se numeste NAPRAZNIC ceai si tinctura tratamentul este naturist si ma repet este ieftin si chiar da rezultate, doar incercindul imi veti da dreptate.la o cana de 250 ml se pune o lingurita de tinctura, ceaiul se lasa la macerat pt a doua zi se bea la temperatura camerei.multa sanatate.Angela
0
12-02-2010, ora 22:32
ionescu camelia
Nu este medic/terapeut
ionescu camelia
multumesc o perioada am folosit napraznicul ca adjuvant in stoparea tumorilor si in acea perioada nu am avut dureri si eu aveam chisturi dar s au absorbit
multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.