dureri musculare pe membrele inferioaresi superioare

16-09-2008
nicoletaaldea
Nu este medic/terapeut
nicoletaaldea
simtomele mele sunt urmatoarele:
-ma dor muschii pulpelor si cei ai mainilor, si simt mici senzatii ca de arsura, usor tremur al mainilor, pirderea fortei musculare.
-in urma cu 2 luni am fost diagnosticata cu tromboflebita, iar acum urmez tratament :trombostop, detralex, milgama n, supradin mineralesi midocalm.Amfost la investigatiimedicale in cluj si m-i s-au facuturmatoarele analize la care astept rezultatul : cuagulopatie, testul de boli autoimune.Evaluare eng a fost in limite normale, dar emg nu s-a putut efectua deoarece sunt sub tratament cu anticuagulant.Factorul reumatoid <20UI/ml, proteina reactiva <6mg/l, aslo<200ui/ml, imunograma a fost buna de asemenea hl=vsh, glicemie, t6 fibinogen, proteina c, t60 si t6p au fost bune.
-aceste dureri sunt cauzate de afectiunea nervilor motori?
-ce ar trebui sa fac?
1 comentarii
0
04-08-2009, ora 13:56
nistorcristiana
Nu este medic/terapeut
nistorcristiana
Buna,

Si eu am cam aceleeasi simptoame: dureri de maini si picioare (nu-mi dau seama dc de oase sau de muschi). Am tot crezut ca este de la ASLO insa mi-am facut analizezele si ASLO, fibrinogenul, VSH-ul, proteina C sunt in limite normale...Un reumatolog mi-a spus ca este posibil sa fie dat faptului ca am scolioza insa si din cunostintele mele rudimentare de medicina nu vad legatura intre scolioza si dureri ca de reumatism la membre. Tin sa precizez ca durerile imi apar atunci cand se schimba vremea, in special seara, cand sunt stresata etc.

Nici nu stiu la ce doctori sa ma mai duc...dau pur si simplu banii aiurea...toti au pareri diferite si vorbesc doar ca sa nu zica ca nu ti-au dat un diagnostic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.