dureri musculare la picioare, in special la cel stang

11-07-2010
gabicris
Nu este medic/terapeut
gabicris
Am nascut acum un an si dupa nastere am inceput sa am dureri musculare la picioare, mai ales la piciorul stang. Nu stiu daca are importanta, dar acum 8 luni am fost operata de colecist. Am incercat sa ma odihnesc mai mult sau sa fac masaje, dar nu ma ajuta. Cui sa ma adresez? Multumesc.
5 comentarii
0
11-07-2010, ora 14:05
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Un consult de acupunctura ar fi optiunea de prima alegere in cazul dv. Biletul de iesire din spitalul in care ati facut operatia de colecist ar putea fi important pentru acel consult.
0
11-07-2010, ora 16:56
gabicris
Nu este medic/terapeut
gabicris
Va multumesc!
0
18-07-2010, ora 08:15
sutzu
Nu este medic/terapeut
sutzu
buna ziua.. nu stiu exact unde sa scriu.. am o problema pentru a 2 oara in cateva luni.. am o durere insuportabile sub omoplatul drept..un fel de junghi..nu pot sa aplec capul inspre umarul drept iar cand vreau sa ma uit in spate ma intorc cu tot corpul.. am mai avut in urma cu 3-4 luni cred in acelasi loc a inceput mai lejer pana in momentul cand parca incepusem sa nu mai pot controla zona respectiva..m am speriat am fost la un kinetoterapeut mi a facut masa vreo ora doua cu produse aloe vera, electrostimulare si ultrasunete dar mi a trecut abia la cateva zile.. acum a inceput din nou..nu pot indrepta capul spre umar sau in fata, ma tine puternic acolo.. spuneti mi va rog daca exista o crema, diclofenac, sau nu stiu..ceva sa imi rezolve aceasta durere.. multumesc mult si scuze daca am gresit locul unde trebuia postat..o zi buna
0
18-07-2010, ora 15:45
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Cu mare probabilitate, este vorba despre o patologie a coloanei cervicale, de tip compresiv (hernie de disc cervicala).
Prin urmare, veti obtine raspunsul in urma unei consultatii clinice la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
13-02-2011, ora 13:11
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
ati apelat la acupunctura?si-a facut efectul?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Crampe musculare nocturne - de ce apar cârceii noaptea (și ce să faci)
  • Durerea de picioare
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •