dureri membre inferioare- de la genunchi in jos

11-06-2013
oana 88
Nu este medic/terapeut
oana 88
Buna ziua,
Ma numesc Oana, am 25 de ani, 57kg si 1.67 h. Lucrez la o firma de panificatie, in productiei si atunci cand sunt la servici stau cam 11 ore in picioare.
De doua zile prezint o durere continua in zona membrelor inferioare de la genunchi in jos, care nu imi trece nici cu pastile de durere (doar o atenuare si ma ia dinnou) si nici nu unguiente (putere, gheara)...aceste doua zile tin sa mentionez ca una din ele am fost libera si durerea e si mai mare cand stau in pat.
aceeasi durere am mai prezentat-o si cu ceva timp in urma dar imi trecea cu una cu alta si am considerat ca poate este de la ritmul alert pe care il am si mult stat in picioare...va rog daca ma poate lamuri si pe mine cineva ce am sau o recomandare ca deja incepe sa ma ingrijoreze situatia...imi recomandati sa consult cat mai repede un medic de specialitate?sau nu e atat de grav?
va multumesc si astept un raspuns.
2 comentarii
0
12-06-2013, ora 18:31
indezirabil
Nu este medic/terapeut
indezirabil
Este foarte posibil sa fie vorba de disfunctie renala(nu boala) generata de o epuizare fizica, rinichiul printre altele principalul sau rol este de purificare, daca da rateuri raman hai sa spunem impuritati care se depunde obicei in articulatiile distale, este foarte posibil ca printr-un program de somn de aprox 8 ore zilnic si un aport de apa ( nu alte lichide) de 1, 5 - 2l zilnic pentru o perioada de 10- 15 zile sa va reveniti fara alte interventii. Foarte important este sa nu amanati peste zi sa mergeti la toaleta cand simtiti nevoia.
0
12-06-2013, ora 18:43
oana 88
Nu este medic/terapeut
oana 88
Va multumesc de sfatul acordat si ramane sa incerc ce rezultat v-a prezenta solutia data...o zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.