dureri mari

19-02-2009
SOCOL
Nu este medic/terapeut
SOCOL
ieri am fost la stomatolog si mi-a facut anestezie pentru o masea de langa cea de minte(scuze nu stiu termeni medicali).problema mea mare este ca am dureri foarte mari de articulatie la capatul mandibulei cu dureri de tampla dreapta dantura jos si ganglion submandibular dreapta.
am luat calmante dar degeaba.
va rog poate ma ajutati cu un sfat deoarece nu stiu ce sa mai fac deoarece am dureri foarte mari.
multumesc anticipat pentru raspusn
2 comentarii
0
19-02-2009, ora 19:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Stiu cum e si e normal in asemenea situatie.Exista si calmante mai puternice gen Tralgit, Ketonal de 100mg etc..Daca durerea persista si maine cu aceeasi intensitate trebuie sa te intorci la stomatolog.
0
11-03-2009, ora 10:59
c dana
Nu este medic/terapeut
c dana
buna ziua, am si eu o problema ma doare o masea de mor pe film arata ca e ok ca nu e cariata dar ma doare de mor.Am fost la dentist si mi-a spus ca au ramas resturi de mancare dar nu pot sa cred ca asa ceva imi provoaca asa mari dureri.va rog sa imi dati un sfat ce sa fac ca nu mai suport durerile, Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul