dureri lombare cu usoara durere pe piciorul drept

25-02-2014
nicula sorina doina
Nu este medic/terapeut
nicula sorina doina
Buna ziua ma numesc Nicula Sorina Doina am 43 de ani, iar in 2004 am fost operata la coloana, dubla hernie de disc. Spondiloza vertebrala lombara HDL4-5 si HDL5-S1 dreapta. In 2011 au reinceput durerile care le-am avut inainte de a ma opera. Am facut sedinte de fizioterapie si au cedat durerile. Datorita noului meu servici in care eram nevoita sa stau in frig si sa tot ridic tot felul de marfuri ce le aveam la vanzare, durerile au reaparut. Am facut iar fizioterapie, gimnastica medicala si nimic, durerea persista in continuare. M-am reintors la Spitalul Militar Bucuresti unde am fost operata acum 10 ani ptr. un consult la Dr.Maris. La recomandarea dansului in urma consultului am facut si RMN. A reiesit ca noua durere ce aparuse nu era cauzata de nimic din punct de vedere neuro-chirurgical. Dansul mi-a recomandat ceva sedinte de acupuntura. Mentionez ca sunt din Campina si nu cunosc vreun cabinet de profil. Daca ma puteti indruma spre un cabinet de acupunctura, kinetoterapie ceva sau o alta opinie asupra diagnosticului meu...va raman indatorata. Acum am o alta medicatie ceva injectii cu alge de mare...AFLUTOP...si XEFO-RAPID. Inainte de acestea am luat ARCOXIA, TRAMAL si DEXAMETAZONA si nu au avut efect. Dumneavoastra ce ma sfatuiti sa fac in cazul in care nici cu AFLUTOP nu scap de durerile uneori atroce la partea de jos a coloanei, aproape de bazin?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Tratament mai puțin invaziv - eficient pentru durerile lombare
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Exerciţii recomandate pentru durerea lombară
  • Care este poziția corectă pentru a ridica o greutate?
  • Gestionarea durerilor lombare printr-o nouă abordare
  • O tehnică moleculară ar putea fi dezvoltată pentru a obține un diagnostic mai rapid pentru pacienții cu dureri de spate
  •