dureri lombare..intepaturi

18-04-2010
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
buna ziua. de 2 luni ma tot chinuie o stare generala rea. a inceput cu o durere sus omoplat, de acolo sa mutat in jos si asa am ajuns la neurolog.am facut RMN la col.cervicala..am ceva la 3 inele dar nu e de operat asa mi sa zis..miau dat antiinflamatorii..am fost la reumatolog..internare 10 zile..mi sa gasit o pensare la lombara...am facut vreo 50 de antibiotice pt ca mia gasit la analize o infectie...18 leucocite..care au scazut la 12.PROBLEMA MEA este ca am niste dureri(inafara celor de incheieturi) pe care nici dr nu le intelege...ma doare in zona muschilor ca atunci cand te lovesti de coltul unei mese, trece repede dar doare in alta parte si tot asa...NU MAI STIU UNDE SA MERG...si nici cui sa-i mai explic...sunt niste dureri suportabile dar dubioase..ma doare cate un deget..apoi ma ustura o pulpa si tot asa.VA ROG DIN SUFLET sa-mi spuneti daca aveti idee ce inseamna aceste junghiuri in carne...sunt foarte panicata...astept un raspuns va rog.
2 comentarii
0
18-04-2010, ora 18:43
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Incercati sa mai consultati si un alt reumatolog.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
18-04-2010, ora 19:06
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
asa am de gand...si am auzit ca si un medic internist ar fi bun...poate pina la urma rezolv cumva..macar sa stiu una si buna pt ca sunt panicata...va multumesc pt raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.