dureri la sani

20-06-2011
carmen1988
Nu este medic/terapeut
carmen1988
iau de 2 ani anticonceptionale si nu am mai avut relatii sexuale de o luna... CM mi-a venit acum 2 saptamani normal si de atunci ma dor sanii si mi-au crescut... am facut un test de sarcina azi si a iesit negativ, deci nu sunt insarcinata dar nu stiu de ce inca ma mai dor sanii si mi-au crescut... astept un raspuns
4 comentarii
0
20-06-2011, ora 18:34
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Probabil este o dereglare hormonala, daca zici ca sarcina nu e, si iei si anticonceptionale, poate asa se manifesta luna asta, daca si luna viitoare e la fel, mergi la medic..
0
20-06-2011, ora 19:37
carmen1988
Nu este medic/terapeut
carmen1988
multumesc mult, eram ingrijorata pentru ca nu mi s-a mai intamplat pana acum acest lucru, am sa astept si am sa vad cum va fi... de asemenea ma gandeam ca poate e din cauza ca nu am mai intretinut relatii sexuale
0
20-06-2011, ora 21:48
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Nu are legatura cu relatiile sexuale, mi s-a intamplat si mie cand luam anticonceptionale, cateodata sa ma tina o luna intreaga, sa nu-mi treaca dupa menstruatie, asta ar fi si o reactie adversa de la anticonceptionale, mi se umflau sanii si ma dureau..dar nu tot timpul ma tinea o luna, asa ca daca se mai intampla mergi la medic, poate iti schimba pilulele.
0
20-06-2011, ora 22:52
carmen1988
Nu este medic/terapeut
carmen1988
ok mersi mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: