am mari dureri la picioare de la genunchi in jos pana la glezne inclusiv

26-04-2008
roby21
Nu este medic/terapeut
roby21
sunt un tip de 31 de ani si am mari dureri la picioare de la genunchi in jos pana la glezne inclusiv. cel mai rau este insa pe tibii. nu apar nici umflaturi nici decolorari ale pielii, ci pur si simplu sunt calde si dor ingrozitor. ce ar trebui sa mentionez este ca durerile au aparut in momentul in care am inceput sa fac zilnic alergari dupa o pauza de mai multi ani in care nu am facut aproape nici un fel de efort fizic. nu vreau sa ma dau batut, vreau sa continui alergarile, dar cu astfel de dureri e foarte greu. ar putea sa-mi spuna cineva care este motivul durerii si cam ce ar trebui sa fac? daca trebuie sa urmez un tratament, sau daca nu trebuie sa mai alerg?multumesc mult.
5 comentarii
0
27-04-2008, ora 00:00
oz2008
Nu este medic/terapeut
oz2008
Buna! sunt noua pe aici si asi dori un raspuns cu o problema de a mea mai recenta si anume...de ceva vreme daca stau mult in picioare ma dor tare talpile, e adevarat ca sunt cu greutatea cam peste normal ptr.inaltimea mea, dar sunt in cura si am reusit sa dau jos 6 kg.intr-o luna.Sunt de inaltime 1, 56 si am avut 77 kg iar acuma am 71.Rog un raspuns.
0
30-04-2008, ora 00:00
barcelonathechampion
Nu este medic/terapeut
barcelonathechampion
faceti un rmn, radiografie, consultati medicum ortoped etc
0
30-04-2008, ora 00:00
barcelonathechampion
Nu este medic/terapeut
barcelonathechampion
medicul*
0
19-09-2008, ora 00:00
Juveboy
Nu este medic/terapeut
Juveboy
aceeasi problema si la mine.(ca la roby21 ).voi cum ati rezolvato??astept raspuns...
0
07-12-2008, ora 22:27
cecy.cecy
Nu este medic/terapeut
cecy.cecy
Buna seara ! Ma numesc Sicilia ! Mama mea are 61 de ani are dureri cumplite de genunchi si as dorii prin intermediul d-voastra daca a-ti putea sa imi dati un raspuns cu ce as reusii sa o pot ajuta ptr durerile groaznice de genunchi ce le are! Exista ceva tratament sau alifii ptr durerile acestea mari si groaznice? Va multumesc ptr intelegere si va astept cu un raspuns de la d-voastra !

Cu respect SICILIA !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere la nivelul piciorului (neurinomul Morton) - primul ajutor
  • Cum menținem sănătatea genunchilor?
  • Alergarea ar putea fi benefică pentru genunchi, contrar temerilor generale
  • Leziunile genunchilor nu se vindecă complet
  • Alergarea ameliorează inflamația genunchiului, contrar așteptărilor
  • Durerea de picioare
  • Dislocare genunchi - primul ajutor și sfaturi utile
  • Tipuri de durere de genunchi în diferite afecțiuni ale genunchilor
  • De ce te dor picioarele - cauze și tratament
  •