dureri intra-vaginale in timpul actului sexual

21-09-2009
meteamelinda
Nu este medic/terapeut
meteamelinda
ma numesc melinda si am 20 de ani de ceva vreme incoace am niste scurgeri sub forma de firimituri de paine albe si in timpul actului sexual am niste dureri inauntru destul de neplacute ba chiar ca si o inflamare si intarzieri de ciclu.dupa ciclu nu mai am nimic iar inainte de ciclu cu o saptamana jumate 2 iar apar.mai am cate odata si usturimi ff mari. nu stiu ce medicamenta sa folosesc pt ca sunt in spania si nu am acte si medici nu vor sa se uite la mine numai la urgente ce miati putea recomanda sau daca e ceva grav
3 comentarii
0
22-09-2009, ora 12:32
asistenta_medicala
Identitate neconfirmată
asistenta_medicala
Iti recomand sa te duci la un ginecolog, mai ales daca nu folosesti nici prezervativul poate fi vb de o boala luata prin contact sexual si sa tei dea acea senzatie de jena.Cel mai indicat este sa vizitezi ginecologul, sa iiti faci un test de secretie vaginala, culturi din colul uterin si un babes papanicolau.Numai asa vei avea siguranta ca tratamentul va da rezultate.Multa sanatate!
0
22-09-2009, ora 21:08
_ioan
Nu este medic/terapeut
_ioan
Buna. Stiu ca e cam greu ca sa te descurci pe acolo mai ales daca nu ai asigurare medicala nu te baga nimeni in seama. incearca intai cu un antimicotic in romania este de exemplu METRONIDAZOL 3x1 pe zi acolo nu stiu cum ii zice dar trebuie sa iei si tu si partenerul tau timp de 7 - 10 zile iar pentru tine inca ovule cu betadina (Betadine ovule vaginale ) seara si igiena locala cu un sapun antibacterian de exemplu protex. este f bun
0
27-09-2009, ora 17:30
dorina74
Nu este medic/terapeut
dorina74
buna MELINDA SFATUL MEU ESTE:AMPICILINA INJECTABILA 2 PE ZI SA TE SPELI INAUNTRU (adica baga un deget si scoate toata secretia de acolo)poti folosi orice sapun, CEFALEXINA 500mg la 8 ore, , , durerea in timpul actului o ai pentru ca esti racita eu am patito...stai linistita nu ai nimic, , , , , , sa-ti trimita cineva de acasa aceste medicamenre.apropo, ;acea secretie este normala numai sa nu miroase caci atunci e de rau .bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: