dureri intercostale foarte frecvente si amorteli faciale

11-12-2007
Anne
Nu este medic/terapeut
Anne
Buna seara! Va rog foarte mult sa ma ajutati. Am dureri intercostale in partea stanga, uneori extrem de dureroase, care nu cedeaza decat de la sine. Dimineata ma scol cu mana stanga amortita. Amorteala mai cedeaza dupa miscare. De catva timp imi amorteste si partea stanga a capului.
Va multumesc anticipat pentru ajutorul pe care sper ca mi-l veti da.
5 comentarii
0
11-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Anne. Din pacate cred ca ai o problema foarte serioasa la coloana vertebrala... Ai nevoie urgent de u consult la medicul reumatolog.
0
12-12-2007, ora 00:00
Anne
Nu este medic/terapeut
Anne
Multumesc frumos pentru raspuns. Am sa caut un doctor bun la care sa merg.
0
03-09-2009, ora 15:35
ionute75@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
ionute75@yahoo.com
buna ziua d-le doctor, am vrut sa iau legatura mai intai cu dvs.Ma numesc Ionut, am 30 ani, si de cateva zile ma trezesc pe la 3 dimineata cu niste dureri in spate in zona toracica de-o parte si de alta a coloanei.Primele zile in dreapta, acum si in stanga.Sfatuiti-ma, va rog unde trebuie sa merg, sa-mi dea un diagnostic precis, si un tratament eficient.Va multumesc mult.
0
04-09-2009, ora 07:49
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. daca durerile din spate sunt insotite si de tuse sau transpiratii.. trebue sa mergi la Pneumoftizio.
2. daca durerile sunt cauzate de un efort fizic( radicat) sau lucru in curent( cu spatele gol) trebue sa mergi la Balneologie.
3. ar putea si durerile de rinichi sa iradieze in coloana( tre sa faci o ecografie abdominala)
tratament nu pot sa.ti recomand.. pana nu stii un diagnostic corect si complet
0
28-11-2009, ora 20:24
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
Buna ziua. Si eu am dureri in pectoralul stang; medicii cardiologi si de medicina interna mi-au spus ca durerile sunt din cauza peretelui toracic. Am aceste intepaturi, dureri de mai bine de 5 luni. Nu am suferit nici un traumatism sau ceva de acest gen. Unde sa mai fac consultatie in acest caz? Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •