dureri insuportabile de oase | Forumul Medical ROmedic

dureri insuportabile de oase

28-10-2007
ralucanovac
Nu este medic/terapeut
ralucanovac
Sora mea, care are doar 23 de ani, a inceput sa aiba dureri de spate groaznice acum o luna. Durerile s-au extins in picioare/genunchi, maini, ii amorteste gura in timpul noptii. Plange de durere noaptea. A fost la doi neurlogi, la medic generalist la urgente, a facut analize si raze la spate. I-a iesit anemie si infectie urinara. Face tratament pt infectie, dar atat. DUrerile de oase nu s-au oprit. Nu stiu ce poate avea si nu stiu cum o pot ajuta.
2 comentarii
0
29-10-2007, ora 00:00
ameli
Nu este medic/terapeut
ameli
Am aceleasi probleme ca si sora ta. Totul a inceput cu dureri usoare de mijloc, ca atungi cind esti la ciclu. Medicul de famili mi-a zis ca nu e nimic grav, dar durerile sau accentuat din ce in ce mai tare, ziua eram bine dar noaptea durerile erau ingrozitoare. trebuia sa ma ridic din pat si umblam princasa ca o nebuna. Dupa mai multe radiografi(7-8) intr-un an jumate, mi-au facut rezonanta magnetica. raspunsul a fost ca mi se maninca oasele. ca un fel de cari la dinti. Dupa doi ani si ceva de chinuri acum sint un pic mai bine. Tratamentul care il fac e pentru doi ani ca sa nu avanseze boala. Asa ca cere sa i se faca rezonanta pentru ca la raze poate sa nu ii iasa nimic. pentu mai multe informatii contacteazama -
0
29-10-2007, ora 00:00
ralucanovac
Nu este medic/terapeut
ralucanovac
multumesc, Camelia. Este amuzant, caci pe sora mea o cheama tot Camelia:)
Am sa-i spun sa faca rezonanta. Imi poti da mai multe detalii despre acest test? unde se face? cine il face de obicei?
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Cauze mai puÈ›in evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să È™tii
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile È™i eficienÈ›a lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  • Durerea de spate - când ar trebui să mergem la medic
  • Cele mai comune dureri de spate È™i afecÈ›iunile care le produc
  •