dureri inghinale foarte mari

09-03-2011
Cli
Nu este medic/terapeut
Cli
Buna ziua!
Va rog, daca puteti, sa imi dati un sfat, o indrumare ceva, deoarece sunt foarte speriata.
De cativa ani buni ma apuca din cand in cand niste dureri foarte mari in zona inghinala in partea dpreapta. Mi se umfla putin, simt o senzatie de rece si imi amorteste piciorul drept.
Mi-am facut analizele crezand ca e apendicita de vina, dar nu.
Am fost la ginecolog si la eco vaginal mi-a spus ca nu am nimic si ca sunt, citez, "foarte curata in interior".
Ce as putea sa am ca sunt disperata?
Am citit pe un forum ca simptomele mele sunt cele pentru cancer. Alte persoane mi-au spus ca poate am un ovar "sensibil".
Ce as putea sa fac?
Astept un raspuns.
O zi buna!
3 comentarii
0
09-03-2011, ora 17:10
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Buna ziua. Din cate am inteles, doua posibile cauze au fost eliminate. Poate ar fi bine sa va vada un chirurg ptr hernie inghinala sau un gastroenterelog ptr o eventuala problema la colon.
Sanatate multa, asteptam vesti bune.
0
09-03-2011, ora 22:31
Cli
Nu este medic/terapeut
Cli
Nu stiu daca ar putea sa fie ceva legat de colon, nu am probleme cu scaunul, uneori sangerez putin intradevar, dar asta am pus pe seama hemoroizilor. Uneori mai simt intepaturi in spate, tot in partea dreapta, dar analizele la rinichi mi-au iesit bune. Hernia inghinala se manifesta asa?
Am uitat sa mentionez ca am 24 de ani, si la un moment dat, in trecut, aveam probleme cu soldul drept, si ma durea inima. De frica am fost la medic si a constatat ca am scolioza, nu mai stiu de ce grad, motiv pentru care, din cauza pozitiei vicioase, ma durea soldul si in partea stanga, astfel eu am asociat-o cu inima. Nu stiu daca astea au vreo legatura. Acum problema cea mai importanta este durerea inghinala continua pe partea dreapta pe care o am de vreo 5 ani.
Va rog frumos sa imi dati un sfat.
0
26-03-2011, ora 18:55
Cli
Nu este medic/terapeut
Cli
Mai imi poate da cineva un sfat sau o indrumare?
O zi buna!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici