dureri incheteitura piciorului drept, langa zona inghinala

04-05-2012
corinutzzza
Nu este medic/terapeut
corinutzzza
Buna ziua, am dureri de vreo 4-5 ani in zona incheieturii piciorului drept care se lasa pe picior si putin se duc in zona inghinala uneori, am 21 de ani, 80 de kg si 1.75 inaltime, am ajuns de multe ori la urgente crezand ca este apendicul, dar nu era, de multe ori ma doare tot piciorul pana in talpa, am facut radiografii nu am nimic, rmn pentru hernie, nici hernie nu mi'a iesit, am probleme cu ovarul drept fiind polichistic dar de vreo 4 ani urmez tratament, un doctor radiolog mi'a explicat ca poate fi un tendon care il incaleca pe celalalt, ma durea doar dupa exercitii, dupa care m'am si lasat de sport, m'am ingrasat si acum m'am reapucat de sala, intradevar dupa sala ma mai doare, dar de 2 sapt nu am mai ajuns la sala si de 2 zile iar a inceput durerea, tin sa precizez ca am niste pozitii de somn extrem de ciudate, obisnuiesc sa dorm cu picioarele in pozitii incomode, ce ar putea fi avand in vedere ca medicii nu mi'au gasit cam nimic ?
2 comentarii
0
04-05-2012, ora 12:00
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Poate fi din mai multe motive, chiar si de la coloana.Un RMN va elucida problema ta.Fizioterapia face minuni, cel putin, in cazul sotului meu, care avea aceleasi simptome, a avut un efect benefic.
0
04-05-2012, ora 13:43
corinutzzza
Nu este medic/terapeut
corinutzzza
am facut un rmn acum 2 ani, cand aveam aceleasi dureri si nu mi'a ieist nimic in neregula..ms frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.