dureri in zona pieptului si a spatelui

01-07-2009
tanasa -pavia alina roxana
Nu este medic/terapeut
tanasa -pavia alina roxana
buna ziua, ma numesc alina si va scriu din italia.eu am de anul trecut o problema, adica am niste dureri foarte ciudate in zona pieptului si a spatelui.am fost la medicul meu de familie care m-a trimis sa fac toate analizele de sange, urina, electrocardiograma si raze la torace.toate analizele erau bune, el a zis optime si mi-a dat ca diagnostic o nevralgie intercostala pt care mi-a dat un antibiotic si dupa ce am terminat seria de antibiotice mi-a trecut.acum, dupa 6 luni aceste dureri au revenit.am ajuns la urgente un d mi-au facut o alta electrocardiograma si m-au trimis acasa zicand ca am avut doar o criza de ansietate.problema e ca in familia mea am avut mai multe cazuri de boli cardiovasculare:bunicul din partea tatalui era bolnav cardiac si a murit la varsta de 70 de ani de infarct, tatal meu a murit la 42 de ani de infarct miocardic transmural.mama sufera de tiroida acuta nodulara si cardiopatie ischemica.eu traiesc in fiecare zi cu teama ca voi muri asa ca tatal meu care s-a pus in pat sa doarma si nu s-a mai trezit analizele le-am facut si pt ttiroida, cele de sange erau normale.am facut o ecografie a tesuturilor moi pt tiroida si mi-a descoperit un mic nodul de 3 milimetri dar a zis medicul ca nu e important.va rog sa-mi spuneti dumneavoastra ce credeti ca am trebuie sa mentionez ca sunt fumatoare-cam 1o tigari pe zi si lucrez intr-un bar unde avem aerul conditionat mereu in functiune iar cateodata trebuie sa intru in celula congelator unde temperatura e de minus 12 grade iar in local e de 23.va multumesc anticipatcu tot respectul tanasa-pavia alina-italia
1 comentarii
0
03-07-2009, ora 12:19
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Te-a vazut un endocrinolog? Si inca o sugestie: Sa faci si un CT toracic cu substanta de contrast, ecografie cardiaca, eventual monitorizare Holter -EKG; numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici