dureri in zona pieptului periodice

04-07-2009
pony
Nu este medic/terapeut
pony
buna ziua. prietenul meu are 34 ani si are dureri in piept destul de dese. Ultima data l-a durat destul de tare si avea si o durere in spate. in acelasi moment a simtit in zona pieptului si o raceala, simtea ca e rece, si a avut ameteli.Toate astea s-au intamplat in 5 min, dupa care i-a trecut.Mentionez ca este fumator.Va rog daca poate cineva sa imi spuna si mie ce poate fi si de ce a avut starea asta. Nu a fost la medic, si a avut de cateva ori si senzatia aceea de gheara cum se spune la noi. Va multumesc mult!!
3 comentarii
0
04-07-2009, ora 14:05
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
Ar trebui sa mearga cat mai repede la un cardiolog.
0
05-07-2009, ora 16:38
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Si eu te sfatuiesc sa mergi la un medic cardiolog; trebuie sa faci EKG, eventual ecografie cardiaca si ar fi bine sa faci si un CT toracic cu substanta de contrast; numai bine
0
07-07-2009, ora 21:01
pony
Nu este medic/terapeut
pony
multumesc mult pt raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •