dureri in zona inimii

03-02-2014
magdaomg
Nu este medic/terapeut
magdaomg
buna ziua...de cateva luni bune am dureri in zona inimii dupa ce manac ciocolata sau daca dorm pe partea stanga..ma puteti ajuta cu o parere va rog frumos?am 25 de ani si sunt putin speriata...am avut tahicardie pe care nu o mai am pt ca am luat pastile...tahicardia fiind din cauza hipertiroidismului pt care fac tratament de 1 an
jumate...poate avea legatura cu durerea din zona inimii..?durerea nu este constanta...si nu o pot numi durere tot timpul..uneori parca ma tine ceva acolo..in combinatie cu o durere...sper sa mi dea cineva un raspuns..multumesc
2 comentarii
0
04-02-2014, ora 03:33
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Dureri in zona inimii. Pentru a stabili ce se intampla e nevoie de o consultatie in care medicul analizeaza caracterele durerii: localizare exacta, iradiere, intensitate, durata etc. Dupa aceasta va propune anumite investigatii si eventual analize medicale de laborator. In consecinta va recomand sa va adresati cardiologului pentru inceput. Cu stima :
dr Petre Muresan
0
04-02-2014, ora 15:27
magdaomg
Nu este medic/terapeut
magdaomg
multumesc frumos.dar nustiu cand si daca o sa ajung la medic..pt ca imi este frica sa nu mi mai incarc sufletul cu altceva grav..o zi frumoasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  •