dureri in timpul actului sexual

19-10-2011
Ali1990
Nu este medic/terapeut
Ali1990
Buna ziua! de cind mi-am inceput viata sexuala, de mai bine de 1 an deja, am dureri mari in timpul actului sexual. Am incercat si fara prezervativ, au fost ceva dureri dar nu atit de pronuntate. Chestia e ca nu pot sa o fac fara prezervativ, contraceptive nu pot sa iau din cauza unor disfunctii hormonale. durerile sunt si in timpul urinarii dupa ce are loc actul sexual, uneori dureaza si citeva zile dupa. Despre ce sa fie vorba? nici nu poate fi vorba de vreo placere, am ajuns sa-mi refuz uneori sotul.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
Va multumesc
5 comentarii
0
21-10-2011, ora 06:26
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
buna:) anexita nu ai? eu stiu ca din cauza anexitei tot poti avea dureri in timpul sexului...eu nu am avut inca rel dar ma tem ca din cauza anexitei astea tot pot avea dureri :( te doare vriodata in regiunea pelviana..pe mine ma doare ft des si tare, uneori nu pot normal sa merg din cauza asta.
0
21-10-2011, ora 13:53
Ali1990
Nu este medic/terapeut
Ali1990
Salut. multumesk mult de raspuns. nu stiu ce este anexita, nu mi-a zis nici un medic ca as putea sa am. interesant. dureri si eu am, pelviene. vezi verifica si ovarele si vezica urinara, durerile pot aparea si din alte cauze.
sanatate multa.
0
21-10-2011, ora 18:08
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
pai anexita asta o am de aproape 2 ani si chisturi la ovare am avut, tot atunci, insa chisturile au trecut, anexita a ramas si ma doare des..iar cu vezica am probleme de 1 luna si ceva, e groaznic, am umblat la o gramada de medici si nimeni nu m-a lecuit si nici nu mi-au recomandat analize normala, doar generala si pastile de care au vrut ei :( acum astept sa imi treaca ciclul si merg sa dau urocultura si inca niste analize pt ca am avut si o candida recent si sa imi vada medicul la usg si starea ovarelor, ele mi-au mai luat analize din uretra si vagin care au iesit rele si de asta voi mai da analize care sa arate precis ce este..deci nu e prea buna situatia dar am gasit un medic ginecolog destul de bun si e gratis pt tineri pina la 24, spre deosebire de cei pin acum care mi-au ignorat prob cu urinarea si s-a agravat ca deja nici 100 ml nu pot tine normal in vezica ca ma doare...
0
23-10-2011, ora 11:52
Ali1990
Nu este medic/terapeut
Ali1990
red-rose, anexita astaa se vede la usg? cum sunt durerile? eu am avut o data si singerari intree menstruatii, dar probabil de la escapelle...dar ma tot gindesc ca ai dreptate in legatura cu anexita, m-am confruntat cu multe situatii cind ovarul ma durea foarte tare, si chiar daca merg regulat la ginecolog el nu-mi zice nimic. am dureri in timpul actului sexual foarte mari. am facut si eu candida puiule in urma ciprofloxacinei si sunt rezistenta la flucanozole deja. eu iti doresc sa te insanatosesti. eu ma chinui cu problemele astea de 3 luni deja. sper sa gasesc cauza
0
23-10-2011, ora 17:21
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
eu merg pe luna a doua deja cu prob urinara..hai ca mancarimile mi-au mai trecut, dar in vagin oricum mi-au gasit ceva bacterii, treb sa dau aexamenul citobacteriologic si sa vad cu ce sa ma lecuiesc, probabil ar fi ambele prob din cauza aceleiasi bacterii...ceea ce medicii pina acum nici nu au oobservat la frotiu, ma irita ca am cheltuit vrio 2000 lei pe tratament si din toate doar mancarimilie mi-au trecut :(
anexita din pacate nu se vede nicaieri, nu este nimic care ar arata prezenta ei..nici o analiza, doar durerile spun ca ea este..daca te doare cind ai relatii, daca ai dureri peviene dese, accentuate la stres sau cind mergi mult, stai in picioare mult..asta e ca un fel de raceala...eu as intreba medicul acum marti daca asta se poate trata, ca uneori e insuportabil...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •