dureri in spatele urechilor

24-01-2013
guruian
Nu este medic/terapeut
guruian
Buna de 30 de zile am dureri in spatele urechilor care se intind spre tample si se simte si ca un fel de presiune, foarte rar am usoare ameteli, si daca nu mananc la timp si intarzii cu mancatul 10 min, ma doare si mai tare si simt presiunea aia si cateodata ma doare in urechi si in astea 30 de zile de cand am probleme astea am observat odata mi sa infundat urechea dreapta o singura data, si nu mai mult de 5 ori mi-au tiuit una dintre urechi un tiuit scurt de 3-5 secunde, am fost la orl prima oara mi-a spus ca am racit la cap, a doua oara cand m-am dus a spus ca ii de la muchii gatului si mi-a dat o reteta cu diclofenac sa ma ung in spatele urechilor si pe gat, Mentionez ca eu stau foarte mult la calculator cateodata si 9 ore si am 19 ani, si daca intorc capul spre stanga ma doare in partea dreapta dupa ureche tendonu ala dar numa acolo, ce as putea sa am va rog ce sa fac vreau sa revin la normal sa fiu din nou sanatos ca nu pot sa fac nimic de cand sunt asa stau in pat ma uit la tv nu fac nimic nu pot sa merg la lucru ca m-am lasat ca vreau sa ma fac bine.
2 comentarii
0
24-01-2013, ora 18:43
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
- mananca cate putin si des, bea APA suficienta.verifica-ti glicemia:
- verifica-ti si tensiunea.
p.s.
DE CE? ti s-a intamplat?
-ti-ai dat raspunsul..9 ore/zi la calculator
posibil si pozitia incorecta la calculator,
si
posibil ca-n aceste ore sa fii uitat sa mananci, sa bei apa..
posibil si ochii-s obositi!
cele bune,
0
25-01-2013, ora 22:27
guruian
Nu este medic/terapeut
guruian
mai adaug niste simptome: cand mi-e foame ma simt rau de tot ma simt foarte slabit si foarte rau, parca ma ia si cu ameteala tare, si dupa ce mananc dispar treptat aceste simptome.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.