dureri in piept pe stanga(parca in dosul sanului)

17-11-2011
red_rose
Nu este medic/terapeut
red_rose
Buna..nu am cam atras atentie la aceste dureri insa le am de mai demult..si nu cred ca e inima pt ca le simt mai inafar parca, am impresia ca sint aproape in san, daca ma concentrez la durere parca o simt in sanul stang inspere mijlocul coastelor..daca ma pun pe pat pe o parte nu am aer, nu se intimpla des asta insa oricum nu cred ca e normal..durerile sint ca un fel de intepaturi si am mai observat ca cind ma simt plina la stomac tot pot aparea, dar nu neaparat atunci..uneori simt ca mi se bate inima pt citeva secunde ft rapid, fara motiv de emotii sau ceva de genul si trece peurma. In viata mea am baut multa cafea si uneori simt inima ca ma inteapa dar mentionez ca astea de care spun le simt putin altfel decit cind ma inteapa inima. Si apropo mai stiu ca asta poate fi din cauza stresului si anxietatii, de asta nu-s lipsita nici un moment..ar putea asta fi cauza? sau sa ma adresez unui medic?
1 comentarii
0
04-12-2011, ora 15:40
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Incepeti cu un EKG si consult cardiologic, pt a exclude ce ar putea fi mai grav.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici