dureri in piept

25-03-2014
miky1985
Nu este medic/terapeut
miky1985
Buna ziua ma numesc anca si am 28 ani..acum 1 luna si ceva mi-au amortit degetele de la mana stanga si asa au ramas si in momentul de fata...iar de 2 sapt se intampla ceva ciudat cu organismul meu...de cel putin 5 ori pezi imi amorteste pielea capului pe partea stanga si simt furnicaturi...iar la cateva minute de la amortire simt dureri in piept puternice de imi dau lacrimile si raman fara aer...stari de ameteala si confuzie..(de nu imi amintesc nici ce zi este).ma sufoc si incep sa transpir...si imediat mi se infunda urechile..cu aceleasi simtome ma trezesc si noaptea din somn si ma tine circa 20 minute..recunosc ca ultimul am avut parte de situatii disperate in viata de zi cu zi iar ultimele 2 sapt au fost de cosmar...tin sa precizez ca nu sunt momentan in tara...sunt in uk.londra si nu am asigurare medicala sa pot contacta un medic...de ce natura credeti ca sunt aceste simptome si ce as putea face sa le ameliorez..va multumesc anticipat
1 comentarii
0
02-05-2014, ora 12:10
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru a ne putea pronunţa sunt necesare investigaţii.Totul pare de natura neurologica.Poate fi un sindrom de compresiune.Va supără coloana Vertebrala?
Soluţia este tot consultaţia la un medic.
Cu stima
Dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •