dureri in piept (care au inceput de doi ani)

20-11-2012
george ady
Nu este medic/terapeut
george ady
buna ziua, am o problema de ceva timp mai exact a inceput acum 2 ani cu aproximatie cand am avut un accident de masina in care stateam in colana si asteptam ca masina din fata mea sa plece.fara sa imi dau seama m-am trezit in parbriz cu capul si am dat cu pieptul in volan deoarece nu au sarit air-bagurile'cica stationam si daia nu au sarit'in fine problema e ca de atunci la o saptamana a inceput sa ma doara ff tare in piept si de atunci le am tot mai dese aceste dureri care le simt pana in spate..chiar nu stiu ce sa mai fac de atunci tot fac radiografi, ecografi ekg-uri dar toti imi spun ca nu am nimic..chiar ieri am fost la medic si mi-a spus ca am o inima perfect sanatoasa si ca nu am nimic dar cum am ajuns acasa ma luat iar durerea..in plus am inceput sa am tensinea mare si aritmie..va rog frumos sa imi rasp la aceasta intr.k nu stiu ce sa mai fac...va multumesc !!!
4 comentarii
0
20-11-2012, ora 17:41
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ai facut si-o radiografie la coloana?

tensiunea-ti creste de suparare (vb cu dr de fam despre tensiune)
numai bine,
0
20-11-2012, ora 18:29
george ady
Nu este medic/terapeut
george ady
la coloana nu am facut dar multumesc pt sfat...se poate agrava mai rau de atat..???si cu tensiunea cred ca aveti dreptate intradevar cand ma sup ma ia durerea instant...se poate face ceva sau o sa traiesc toata viata cu prob.asta??..
va multumesc din suflet !!!
0
20-11-2012, ora 21:09
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
1. daca dr. va hotara, vei primi poate un tratament.?!?
Cu trimitere de la dr de familie, radiografia e gratuita.

2.DACA va fi ok cu acele dureri,
te vei linisti (iata NU vei fi suparat, "disperat")
si
probabil ca iti vei reveni SI cu tensiunea la NORMAL..verific-o apoi.
noapte buna,
0
22-11-2012, ora 12:01
george ady
Nu este medic/terapeut
george ady
multumesc mult...!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •