dureri in piept

27-02-2012
vicky_oana
Nu este medic/terapeut
vicky_oana
buna seara. Am 31 de ani, cu 8 luni in urma am pierdut o sarcina in evolutie de 24 sapt, am primi tratament pt mentinere dar fara rezultat, am pierdut sarcina. Am nascut sub anestezie( peridural). Dupa ceva timp am inceput sa am foarte mari dureri in piept, simt ca am o nuca pe gat care nu da voie alimentelor sa treaca, la o emotie sau un stres mai puternic buzele si obrajii imi amortsc. durerea in piept o am 24/24. As putea avea probleme cardio-vasculare?
1 comentarii
0
16-03-2012, ora 12:03
rebeca05
Nu este medic/terapeut
rebeca05
buna.aceste simptome nu au nicio legatura cu inima.Acestea pot avea legatura cu starea ta de spirit.Totusi pt linistea ta poti sa ti faci un consult la un cardiolog, eventual un ekg.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •