dureri in piept

02-02-2011
me_67
Nu este medic/terapeut
me_67
buna ziua
baiatul meu in varsta de 12 ani acuza dureri in piept. durerea se extinca ca niste raze, dupa cum afirma el
nu imi dau seama de la ce poate fi, sper sa nu aiba probleme cu inima
9 comentarii
0
02-02-2011, ora 15:10
roxana_corina1974
Nu este medic/terapeut
roxana_corina1974
Colega mea a patit lafel cu baiatul ei pe la varsta de 10 ani si a fost f.ingrijorata.dar dupa controale amanuntite medici iau spus ca este de la crestere si ca nu are nimic nici la inima si nici in alta parte.Sa dea Dumnezeu sa fie si la copilul dumneavoastra lafel.Multa sanatate.
0
02-02-2011, ora 21:33
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Medicina interna, Galati
Dr. Ionescu-Marcu Anda-Doinita
Sint sigura ca sint dureri datorate cresterii, prin stimularea osteosintezei de la nivelul articulatiilor sterno-costale si/sau costo-condrale.Dati-i unguent, local, pe zona dureroasa, cu SINDOLOR.
0
03-02-2011, ora 13:51
me_67
Nu este medic/terapeut
me_67
BUNA ZIUA
va multumesc din suflet pentru sfaturi... chiar am intrat in panica. doctorul cardiolog pentru copii este inca in concediu si un medic de specialitate pentru adulti, nu se baga.chiar ma sperie, dat fiind faptul ca socrii mei au probleme cu inima, ma gandesc sa nu-i mosteneasca pe vreunul din ei.
inca o data va multumesc.
0
09-02-2011, ora 11:40
me_67
Nu este medic/terapeut
me_67
buna ziua
am fost acum cateva zile, chiar in prima zi de scoala cu baiatul la urgenta
acolo am facut un EKG, acesta iesind normal.medicul m-a intrebat calcemia
calcemia e buna e 9.5
posibile dureri datorate cresterii, dezvoltarii prea repede?
totusi si noi am fost copii si am crescut si nu ne-a durut !!!!
nu inteleg, inca mai acuza dureri
chiar doare cresterea?
nu-mi vine sa cred
posibil sa fie alta cauza
stomacul?
altceva?
incotro sa mai apuc? sunt disperata cand imi spune ca-l doare si nu stiu ce sa-i fac? cum as putea ameliora aceste dureri?
singurul lucru il pun pe burta in ideea ca-l linistesc
0
15-02-2011, ora 15:14
roxana_corina1974
Nu este medic/terapeut
roxana_corina1974
Daca EKG-ul a iesit normal sigur nu are probleme cu inima.mergeti totusi sa-l vada si la gastroenterologie sa va linistiti, dar sunt sigura ca sunt dureri de crestere.probabil a avut o crestere mai rapida decat pana acum si durerile sunt accentuate.multa sanatate.
0
17-02-2011, ora 14:35
me_67
Nu este medic/terapeut
me_67
multumesc. asa si mi s-a spus ca s-a dezvoltat mai repede
noua nu ni se pare, dar sincer si noi am crescut si mi s-a parut aberant sa doara cresterea
0
08-03-2011, ora 19:25
ama ama
Nu este medic/terapeut
ama ama
buna tuturor. fetiţa mea a avut probleme asemanatoare.noi am ajuns insa si am facut EKG-ul si medicul cardioloc nu a depistat nimic.ea, tot asa, avea dureri in dreptul inimii(desi se spune ca inima nu doare), obosea si uneori dispnee destul de accentuata. in schimb, am facut la recomandarea medicului un set de analize, iar -MG a iesit destul de scazut.se stie de altfel ca lipsa MG. in cantitate normala, creează multe neajunsuri. dupa tratament s-a simtit bine. asta se intampla acum 2 ani. acum are 12 ani si îi dam cam trei luni pe an MG in combinatie cu CA, vitD, si e ok. plus că toate ajuta osatura care e in dezvoltare rapidă acum(12 ani). numai bine. sa fie toţi copiii sanatosi!
0
01-10-2012, ora 09:31
me_67
Nu este medic/terapeut
me_67
multumesc de raspuns mg i-a iesit bine la analize(cu toate ca eu nu prea am incredere in analize)nu cred ca isi mai da ineva interesul sa le faca corect fie ele si cu plata.
azi dimineata iar mi-a acuzat dureri in partea stanga in zone pieptului
daca durerile sunt datorate cresterii, de ce dor doar in anumite parti ale corpului???
0
27-02-2013, ora 23:06
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Si eu aveam ceva dureri in zona pectoralilor si la un moment dat m-am speriat din cauza ca fusesem la sala si ma gandeam ca de fapt e cu inima problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul