dureri in piept

21-04-2008
benc daniela
Nu este medic/terapeut
benc daniela
salut sunt dana am 22 ani si ma doare in centrul pieptului cateodata si in parti mai mult seara sa fie de la lipsa de calciu?
ca am calcemia 8, 5 si scaunu mi-e moale tot timpu doctorita de familie mi-a recomandat calciu injectabil intramuscular dar cum nu am gasit mi-am luat calciu intravenos e un pericol calciu intravenos?astept raspuns multumesc
8 comentarii
0
22-04-2008, ora 00:00
arten
Nu este medic/terapeut
arten
Administrarea intravenoasa trebuie facuta foarte lent pot aparea tulburari de ritm cardiac(cand simti ca te incalzesti trebuie administrat mai incet).
In centrul pieptului este si o parte din aparatul respirator, poate mai ai si alte simptome(tuse, febra, transpiratii, scadere in greutate, iti curge nasul...).dar si esofagul...ce fel de durere e?Simti o iritatie acida?apare in legatura cu masa?Ce alte probleme mai ai?
0
25-04-2008, ora 00:00
benc daniela
Nu este medic/terapeut
benc daniela
multumesc pt raspuns acum sunt mai bine durerea din piept mi-a disparut dar imi iese ceva gelatinos din gat incolor da nu ma doare gatul ce sa fie ? multumesc cu stomacul am cateodata probleme imi vine acru pe gat multumesc
0
17-05-2008, ora 00:00
benc daniela
Nu este medic/terapeut
benc daniela
da simt ceva acid
0
18-09-2008, ora 00:00
adrianPetcu
Nu este medic/terapeut
adrianPetcu
buna ziua am 24 de ani si de vreo 3ani decand tatal meu a murit starea mea de sanatate a inceput sa se inrautateasca, mi-am facut tot felul de analize dar nimca, a inceput cu niste dureri foarte puternice de cap am facut tomograf si nu mi-a gasit nimica acu fac un tratament pe sinuzita dar mai am totusi usoare dureri de cap, ce ma deranjeaza cel mai rau este o durere in piept si cateodata se lasa spre inima si un junghi in spate in drept cu inima am facut analize si la sange si inima si e ok, acu stau si ma gandesc sa nu fie cumva din cauza depresiei pe care am suferito in urma cu 3ani cand tatal meu a murit(facand accident vascular)si mie teama sa nu patesc la fel, am stari de voma si fac foarte des gaza si se opresc in piept cand le elimin ma simt mai bine dar durerea continua in piept ca o apasare si insuficienta respiratorie:|, mentionez ca, capul ma doare mai mult in partea dreapta spate si mai simt in ureche niste zvacniri(ca pulsul)va rog daca ati putea sa ma ajutati ca numai stiu ce sa fac?!?!?!
0
10-10-2008, ora 00:00
adrianPetcu
Nu este medic/terapeut
adrianPetcu
ce tre sa fac sa scap de durerile din piept, simt niste batai si cateodata o bataie puternica ce imi da senzatia ca fac infarct, de 2zile imi tot tiuie urechea dreapta am fost si la orl si nimica nici la inima nu miau gasit nimica, si inca ceva.cand fac unele miscari simt in mijlocul pieptului cum imi trozneste ceva nu am primit nici o lovitura in piept sa zici cai de la ea, sunt si un pic cam anemic am 24 de ani si 52 de kg nu prea mai pot manca nu am pofta acum 2luni aveam 58kg nu stiu cei cu mine???
0
09-03-2009, ora 20:57
ANGOLA
Nu este medic/terapeut
ANGOLA
adrianDONCA. salut sunt ADRIAN si de vreo doua saptamani am niste dureri in piept, si simt asa un nod in gat. care ma deranjeaza foarte tare cateodata parca ma sufoc si nu am aer. va rog daca ma poate ajuta cineva. deocamdata nu am fopst la medic.VA MULTUMESC
0
11-03-2009, ora 14:14
giulia84
Nu este medic/terapeut
giulia84
buna ziua sunt claudia am 23 ani.am niste dureri in piept simt ca o greutate care imi ingreuneaza respiratia dar aceasta problema o am doar in cazul ciclului menstrual neregulat.ce sfaturi imi puteti da?va multumesc.
0
23-11-2010, ora 19:29
adriana2589
Nu este medic/terapeut
adriana2589
buna seara!
Sunt adriana si de vre'o cateva zile simt o durere puternica in capul pieptului, dar nu permanent, pe langa mai am si tuse!s'ar putea sa fie o raceala? ar putea cineva sa ma jute cu un raspuns? va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •