dureri in piept, 18 ani

05-01-2012
ra18
Nu este medic/terapeut
ra18
buna ziua, am 18 ani(fata) si de cateva zile simt niste dureri in piept(mai ales in partea dreapta, ca si cum m-ar arde ceva), de vreo 2 ori am simtit un junchi in partea stanga, ca si cum mi-ar infinge cineva un cutit, pe langa asta sunt momente ale zilei cand simt in stomac, nu stiu cum sa le numesc, senzatie de emotii iar bataiile inimii cresc

banuesc ca e din cauza oboselii(ma simt obosita si vacanta asta am dormit cate 12 ore, nu puteam sa ma trezesc, ceea ce nu e normal la mine, care tot timpul dormeam cate8-9 ore)
ma gandeam ca e si stresul, fiind clasa a12a si o persoana care se impancienteaza usor

am nevoie de o parere inainte de a merge la medic
multumesc pentru timpul acordat
1 comentarii
0
10-01-2012, ora 18:19
aree05
Nu este medic/terapeut
aree05
Buna Ra, eu am trecut printr-o experienta foarte neplacuta si dureroasa in acelasi timp, chiar in a2a zi de Craciun fratele meu a murit de infart miocardic la varsta de 34 ani cu toate ca a fost la doctor cu o sapt. inainte i-au spus ca nu are nimic si sa plece acasa ca e tanar si nu are nimic la inima, i-au facut si EKG si electro.si ecografie totul a iesit ok, aceleasi analize i le-a repetat si la urgenta in ziua cand a murit si tot asa a iesit totul ok i-a spus doctorii sa plece acasa si el dupa nici 5 minute a murit in fata medicilor.Ceea ce vreau sa spun este ca trebuie sa te duci la doctor indiferent de varsta, ca boala nu tine cont de varsta si daca vezi ca in continuare te simti rau sa incerci si la alti doctori cardiologi ca nu toti sunt competenti.Iti urez sanatate si ai grija cu stresul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •