dureri in piept accentuate

01-10-2009
ralucutza89
Nu este medic/terapeut
ralucutza89
BUNA SEARA. Am 21 ani. De mica am dureri in piept, nu le-am dat atentie insa cu cat am crescut cu atat mai mult s-au accentuat. Precizez insa k ma doare si coloana vertebrala atunci cand nu pot sa respir, exact intre sani am durerea. Am fost la medic, acesta ma trimis sa fac o radiografie la colona, aici a iesit ca este mult prea dreapta, acele striatii numai exista este dreapta ca o linie de tramvai. Doctorul mi-a recomandat sa fac gimnastica medicala insa nu am inceput nici acum. Nu stiu ce sa cred ca ar fi, dar durerile nu imi dau pace. Am inceput sa cred ca sunt pe sistem nervos pentru ca atunci se accentueaza... Va rog din suflet sa imi raspundeti! Multumesc mult!
5 comentarii
0
07-10-2009, ora 22:48
moni_2006st
Nu este medic/terapeut
moni_2006st
si eu am aceasi problema ca si tine si mi-a descoperit prin rmn ce am de fapt la coloana
asa ca fa-=ti si tu un rmn sa vezi exact ca la mine la film nu s-a vazut
0
07-10-2009, ora 23:14
ralucutza89
Nu este medic/terapeut
ralucutza89
mersi ptr raspuns..dar unde ai facut rmn?si cat ai dat? ce ti-a descoperit...? ast rsp
0
07-10-2009, ora 23:30
moni_2006st
Nu este medic/terapeut
moni_2006st
l-am facut in mures costa destul de mult
la mine e problema la canalul din interiorul coloanei la inelul c7 mi s-a largit si deacolo imi provoaca durerile si de spate si de piet si de cap si ameteli
eu zic s afaci si tu unu
0
10-10-2009, ora 21:12
mary001
Nu este medic/terapeut
mary001
am si eu o intrebare si vreau sa-mi raspudeti la ea. Am 21 de ani acuma si la 15 ani am fost bolnav de tbc nu mai stiu precis ce fel de tbc dar de cateva zile ma doare rau piept si tusesc o fi din cauza fumatului cand nui fumez nu tusesc si dimineata tusesc pana scuip ceva galben ma gandesc sa nu mi intors boala in apoi mie frica si nu stiu ce sa fac acu un am un prieten deal meu a murit la 19 ani tot din cauza ca avea cancer la plamini de 5 ani in corp si mie foarte frica va multumesc.
0
10-10-2009, ora 21:19
moni_2006st
Nu este medic/terapeut
moni_2006st
dute si fa un control
sa fi sigura
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea cardiacă - de ce, când și cum apare?
  • Afecțiuni ce dau dureri în piept
  • Cum recunoști angina pectorală și de ce apare această durere
  • De ce apar durerile în piept în angină?
  • Durerile în piept - sunt dureri de inimă sau nu? (cum faci diferența)
  • Angio-computer tomografia ar putea fi cel mai bun prim pas în investigarea durerilor în piept
  •