dureri in partea stanga

13-08-2014
lenuta pertosani
Nu este medic/terapeut
lenuta pertosani
Buna ziua am si eu o problema:in urma cu un an am fost operata de sarcina extrauterina care explodase pe partea dreapta mai concret pe trompa, am fost operata de urgenta si dupa operatie la trei zile au inceput durerile in partea stanga in fata jos care pleaca spre spate si apoi pe picior in jos mai ales intre picioare, am fost la controale am facut eco din luna in luna analize au spus ca nu este nimic, du care am facut un eco abdominal si acolo sa vazut o asa zisa hernie hitala ceva de genu adica ca ar fi desfacuta operatia dupa sase luni am facluni am hotarat sa ma opereze iara sa imi prinda operatia, nu va zic ca mau operat fara rost pt ca eu acum am aceleasi dureri, si de o saptamana am tot avut urinari dese usturimi si am si urinat cu sange am ajuns la spitau si mi-au facut analiza la sange si urina si aau spus ca am facut o colica renala pe partea stanga, acum iau antibiotic nu mai stiu ce sa fac si unde sa merg credeti ca durerile erau de la inceput de la rinichi, mentionez ca la prima operatie nu am suportat sonda si am avut usturim 2zile atunci, ce sa fac va rog astept raspuns probleme cu rinichi nu am avut va multumesc
2 comentarii
0
18-08-2014, ora 13:17
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar un consult la un medic si in urma examenului clinic general sa va indrume catre o anumita specialitate.


O zi placuta!
0
19-08-2014, ora 08:53
lenuta pertosani
Nu este medic/terapeut
lenuta pertosani
Ma fost la 4medici si au spus ca nu este nimic, sm tot facut analize ecoo si imi dadeau antiinflamator si unui si antibiotice cu respect dar credeti ca am stat asa si nu am facut nimic ?pur si simplu toti imi spuneau ca am o inflamatie si doar atat!!de la asa ceva sa am dureri un an de zile si cu tot cu tratament facut daca am ajuns si la chirurgie si am fost operata fara rost;sa fie din alta parte are tr coloana poate de la anestezie ?ceva tr sa fie ca am dureri nu??indrumatima sa stiu ce sa fac si unde sa merg eu sunt din petrosani, iar la medic am fost la deva si aici la mine va multumesc,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: