dureri in partea stanga

23-10-2009
mihaela-laura
Nu este medic/terapeut
mihaela-laura
Buna ziua,
de aproximativ un an de zile ( cu intrerupere in perioada verii) am dureri in partea stanga (sub ultima coasta), durere care se "plimba" pana in spate.nu imi dau seama daca e de la mancare...efort sau alta cauza pentru ca ma doare tot timpul...dimineata, seara, ziua... de fapt nu e o durere foarte mare...e mai mult un discomfort(parca as avea o bila care se tot plimba(chiar si acum cand stau pe scaun simt ca o umflatura, ceva ce ma deranjeaza)
Mentionez ca acum aprox un an am fost depistata cu helicobacter...am facut tratament...am repetat analiza si a iesit ok
Am observat ca anul trecut au aparut durerile cam in aceeasi perioada a anului...vara nu am nimic

Va rog ajutati-ma
Multumesc anticipat
2 comentarii
0
24-10-2009, ora 19:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Fa o ecografie abdominala si o endoscopie digestiva.Daca rezultatele testelor sunt normale, atunci durerile in stanga au mari sanse sa fie cauzate de catre coloana dorsolombara.se va impune control reumatologic.
0
24-10-2009, ora 20:40
cristina_mec
Identitate neconfirmată
cristina_mec
Da are dreptate doamna dr o ecogafie abdominala ar putea depista cauza durerii, s-ar putea fi si rinichiul stang careti da aceasta stare, poate calculi renali...

Multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.