dureri in partea stanga

30-12-2008
mihaela-laura
Nu este medic/terapeut
mihaela-laura
va rog din suflet sa ma ajutati...

de aprox doua luni de zile...in fiecare zi am dureri in partea stanga exact sub coaste...seamana cu durerea de splina dupa efort fizic... doar ca la mine apare asa din senin.nu fac efort fizic...am fost la medicul de familie...mi-a facut eco dar nu a vazut nimic( adevarul e ca mi-a facut eco dupa ce mancasem).nu sunt dureri mari...mai mult sacaitoare dar m-am saturat pentru ca apar in fiecare zi.parca ma "tine" ceva...

va rog sa ma ajutati
3 comentarii
0
30-12-2008, ora 14:53
Dr. Adina Mester
Identitate neconfirmată
Dr. Adina Mester
Sunteti balonata?Atentie la colon, acolo este unghiul splenic al colonului.
0
05-01-2009, ora 21:15
charlotte
Nu este medic/terapeut
charlotte
buna ziua !!
de cateva saptamani bune am o durere infernala numai in partea STANGA jos, deasupra zonei inghinale.
asta s-a intamplat de cand am luat un antibiotic ffff puternic (o singura pastila f concentrata), impotriva unei oarecare infectii genitale. problema e ca am mai continuat sa iau antibiotice in 2 serii de cate 10 zile si tot nu a trecut. simt durerea asta doar cand stau intr-o anumite pozitie (cum ar fi "pe partea stanga" asa cum se zice). nu ma doare decat cand stau in picioare cu mana in zona respectiva, pe stanga.cand stau jos imi trece si nu ma mai doare deloc).
as dori sa inteleg ce am, si daca e de la antibiotice sau nu (si DE CE nu trece)
0
05-01-2009, ora 21:15
charlotte
Nu este medic/terapeut
charlotte
buna ziua !!
de cateva saptamani bune am o durere infernala numai in partea STANGA jos, deasupra zonei inghinale.
asta s-a intamplat de cand am luat un antibiotic ffff puternic (o singura pastila f concentrata), impotriva unei oarecare infectii genitale. problema e ca am mai continuat sa iau antibiotice in 2 serii de cate 10 zile si tot nu a trecut. simt durerea asta doar cand stau intr-o anumite pozitie (cum ar fi "pe partea stanga" asa cum se zice). nu ma doare decat cand stau in picioare cu mana in zona respectiva, pe stanga.cand stau jos imi trece si nu ma mai doare deloc).
as dori sa inteleg ce am, si daca e de la antibiotice sau nu (si DE CE nu trece)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: