dureri in partea stanga

21-03-2008
mairyloy
Nu este medic/terapeut
mairyloy
Buna ziua. Ma adresez la dumneavoastra din cauza ca imi este frica sa merg la doctor.Am 30 de ani. De vreun an de zile imi amortesc palmele si degetele in special la mana stanga si de putine ori chiar si picioarele. Asta se intampla mai ales dimineata si ma trezesc din somn de durere. Chiar daca exista zile in care nu amortesc tot timpul cand ma trezesc am umflate mainile, picioarele si fata. De 2-3 ori ma durea enorm partea stanga incepand de la gat, umar si dureri in piept (mai dureroase in fata decat in spate si uneori spre partea dreapta) dureri care ma tineau o saptamana intreaga. In ultimul timp durerile in piept sunt foarte frecvente, am senzatii de slabiciune, ameteala, probleme respiratorii si probleme mari cu memoria.Temperatura imi este ori 37 1/2 ori 37 zilnic, temperatura normala o am extrem de rar. Venele mele sunt unele de verde inchis si unele albastre, nu stiu daca e vreo problema cu asta dar nu am mai intalnit asa ceva la altcineva. Scuze daca v-am obosit dar este important sa imi dati o parere despre ce se intampla cu mine, sa pot lua decizia de a merge la doctor. Va multumesc.
4 comentarii
0
21-03-2008, ora 00:00
VH
Nu este medic/terapeut
VH
Eu am varsta de 28 ani. De 9 ani ma confruntam exact cu aceleasi probleme. E vorba de o lipsa de calciu. Nu trebuie sa fii asa tematoare. Intr-adevar o lipsa, , banala' de calciu poate deregla unele functii ale organismului si-n unele cazuri destul de serios. Poti deveni nervoasa cu o stare de agitatie permanenta, Glanda Tiroida se da peste cap-odata cu ea si metabolismul tau. Poti suferi stari depresive lipsa de concentrare, efortul fizic scade etc. Cum se spune iti cam piere pofta de viata, si asta e cam rau la o femeie de 30 de ani. Eu, acum de 3 saptamani iau un tratament garantat de o firma serioasa pe bune.Tot ce consum este natural de ex.formula calciu-magneziu cu vitamina D3, si toate astea intr-un singur flacon. Si ar mai si omega-3 [nu cel din farmacii] care-ti va rezolva problema cu temperatura corpului, unde este vorba de fapt de o circulatie mai proasta a sangelui datorata tot lipsei de calciu.Uite luni 24martie2008 pe postul Favorit la ora17.30 se va vorbi despre produsele pe care eu le consum. Eu ma simt foarte bine de la ele. Iar calciul e singurul [de la aceasta firma] pe care organismul meu il poate suporta. De la cel din comert mi se umflau picioarele si mainile iar rinichii nu puteau drena acele formule de calciu. Nu-ti spun povesti. Sunt produse intradevar naturale iar, , CE-I NATURAL TOT NATURAL RAMANE'. Daca vrei sa mai vorbim scrie-mi -
0
29-03-2008, ora 00:00
Stefan_Cristian
Nu este medic/terapeut
Stefan_Cristian
Buna Ziua ! Am si eu o problema si as vrea sa stiu daca trebuie sa merg la medic cat mai repede.
De 2 zile am intepaturi in partea stanga(zona inimi) sunt intepaturi repetate dar nu sun urmate de vreo durere care sa persiste, ameteala, stare de voma sau altceva decat niste palpitatii care cred ca mi le provoc din sperietura ma simt bine fizic asa cum va spuneam doar aceste intepaturi.Cred ca am si gastrita si o sa merg saptamana viitoare la medic.
0
29-03-2008, ora 00:00
Stefan_Cristian
Nu este medic/terapeut
Stefan_Cristian
Scuze ! Am varsta de 28 de ani.
0
08-11-2009, ora 13:06
mairyloy
Nu este medic/terapeut
mairyloy
buna ziua.Tot ce am scris mai sus se intamplau cu un an in urma..in fine nu am fost la doctor, am lasat sa treaca de la sine :(.Acum am si alte urmari precum in partea dreapta de sus a spatelui sa imi fie in permanenta amortita si sa nu imi simt spatele normal la atingere...mi-au aparut niste noduli pe maini care se observa putin la ochi dar nu au nici-o culoare, piealea de asupra fiind buna.am observat si pe sani dar mai mici, cred ca am ceva in vene deoarece cand pun de exemplu capul pe maini inainte de a ma lua somnul se inroseste pielea se umfla si ma mananca, oriunde as pune o greutate pe corp( mai ales pe maini) mi se intampla acelasi lucru.De atunci de cand au aparut nodulii nu imi mai amortesc mainile, mi s-a intamplat insa sa imi amorteasca toata partea stanga si sa simt ca ma duc pe alta lume...Cel mai rau lucru insa este ce am aflat zilele trecute caci mama mea are ciroza hepatica fiind de 51 de ani...hepatita luata la un schimb de sange care a facut cu 4-5 ani dupa nasterea mea asa cum sustine mama...intrebarea mea este..s-ar putea sa fi avut hepatita cand era insarcinata si tot ce mi se intampla sa fie din cauza asta caci cred ca ii este rusine mamii sa imi spuna adevarul deoarece nu a mai ramas insarcinata niciodata, sau ma confrunt cu altceva?...va multumesc mairy...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  •