dureri in partea dreapta jos a abdomenului

30-12-2009
imurar0305
Nu este medic/terapeut
imurar0305
buna ziua, de duminica ora 13 am niste dureri care se localizeaza in partea dreapta a abdomenului jos, pe unde ar fi ovarul drept sau apendicele, nu am febra, varsaturi, greata, mananc normal, imi pot misca piciorul insa doare la palpare si uneori la mers, am o senzatie de intepatura sau junghi care uneori iradiaza in coapsa dreapta, am avut ceva gaze, simt o senzatie de apasare, am fost la dr de familie, a zis ca nu e apendicita -deoarece i-am spus ca urina imi este mai inchisa a zis ca e anexita si mi-a dat tratament pe care il iau de ieri insa durerile sunt tot asa, ar putea fi totusi apendicita in ciuda faptului ca nu am simptome cum ar fi diarreea, constipatie, febra., aparare prin contractia muschiului la palpare, greata si varsaturi?(repet in afara de durere in partea de jos a abdomenului alt simptom nu am)
2 comentarii
0
30-12-2009, ora 20:35
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
iti trimit mesaj - am avut exact la fel, timp de 14 ani
0
12-08-2023, ora 21:32
AM17
Nu este medic/terapeut
AM17
Buna! Am aceeași problema. Cum ați rezolvat? Mă doare de o săptămână în partea dreaptă în zona ovarului, spre exemplu, cand mă încordez sa mă ridic, când ridic piciorul să mă incalt, sau când urc scarile. Nu mă doare deloc când stau întinsă. Poate fi din cauza intestinelor? Am mai avut problema asta in ultima luna dar mi-a trecut de la sine in 3 zile. Ce poate fi? Am și gaze intestinale și când stau întinsă simt că îmi cam bolborosesc. Mai am și ceva mici probleme la coloana lombara. Mulțumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.