dureri in partea dreapta a capului

25-02-2010
dragomir daniela
Nu este medic/terapeut
dragomir daniela
buna ziua!am mai avut dureri de cap dar nu ca cele din ultimele zile.acum 3 zile a inceput o usoara durere de cap.am zis ca o fi de la vreun curent ca am cam stat cu usile deschise.am luat un algocalmin, nimic.l-am luat pe al doilea.tot nici o ameliorare.sa dus sotul la farmacie si am luat 3 saridon in decurs de 7-8ore.tot nimic.aveam o durere in ceafa pina intre ochi doar partea dreapta.am luat apoi un solpadeine efervescent si in 10 minute parca mia luat cu mina.a doua zi m-am trezit putin obosita si ma strapungea parca cite putin in dreapta capului.in maxim o ora durerea sa intensificat si am luat un aulin insa nu mia trecut.apoi am luat din nou solpadeine si asta sia facut efectul.astazi e a3zi si la fel dimineata nu am avut nimic insa durerea vine treptat.am luat din nou solpadeine, mia trecut insa simt ca nu pe deplin.durerea e mai mult dupa cap, in ceafa, cu scurte senzatii de voma (nu am vomat, insa am avut niste ragaieli-scz).cind ridic ochii sa ma uit peste cap simt ca ma doare la frunte, intre ochi.daca puteti sami spuneti ce as putea lua.nu am medic de familie, de asta am apelat la d-voastra.multumesc
3 comentarii
0
25-02-2010, ora 15:55
dragomir daniela
Nu este medic/terapeut
dragomir daniela
am uitat sa spun ca nu am avut ameteli.doar senzatii de greata
0
14-03-2010, ora 18:41
dragomir daniela
Nu este medic/terapeut
dragomir daniela
va rog frumos imi raspunde si mie cineva?????
0
10-06-2010, ora 08:58
Ionutz20
Nu este medic/terapeut
Ionutz20
Fix aceeasi problema o am si eu, am mai cautat pe forum raspuns si nu am gasit nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •