dureri in jurul buricului la copii

11-01-2011
anghe
Nu este medic/terapeut
anghe
am un baiat de 13 ani si iam facut toate analizele la sange si urina fiind internat in spital ptr. investigatii.Are dureri in jurul buricului si nu stiu ce inseamna aceasta, ptr. ca de la spital mi sa spus ca nu are nimic e perfect sanatos doar o mica problema de digestie si mi-a prescris DEBRIDAT dar durerile continua.Nu sunt permanente dar apar de 2-3 ori pe luna. am ajuns si la urgente cu pustiu dar i sau dat doar calmante. Medicii la Galati nu se implica prea mult.Nu mi sa recomandat nimic altceva si as vrea indicatii ce as putea face?daca mai trece cineva prin asa ceva v-as ruga sa-mi raspundeti sau sami dati sfaturi. MULTUMESC
6 comentarii
0
18-01-2011, ora 18:19
anghe
Nu este medic/terapeut
anghe
Numi raspunde nimeni, nu exista medici pe acest forum, VA ROG AJUTATIMA CU UN SFAT
0
30-01-2011, ora 16:10
anghe
Nu este medic/terapeut
anghe
multumesc pentru sfaturi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0
01-02-2011, ora 11:41
dia_ro
Nu este medic/terapeut
dia_ro
Buna ziua!
Imi pare rau ca trebuie sa treceti prin atatea. Eu nu sunt medic dar te sfatuiesc sa citesti chiar pe acest site despre ischemia mezenterica. Multe informatii si simptome gasesti si pe alte site-uri medicale. Este o afectiune mai rara asa incat sper sa nu fie cazul vostru. Dar mai bine sa intrebi direct un medic si despre aceasta varianta. Sanatate Multa!
0
02-02-2011, ora 15:43
verticala
Nu este medic/terapeut
verticala
de obicei parazitii intestinali dau astfel de simptome, dar banuiesc ca i-ati facut analiza coproparazitologica... orivum ar trebui repetata pt ca uneori nu ies din prima

sanatate si sa ne tineti la curent care a fost cauza!
0
07-02-2011, ora 19:12
anghe
Nu este medic/terapeut
anghe
multumesc fetelor ptr sfaturi. Viermisori nu are pentru ca iam facut multe teste si e bine. Iar despre ischemie mezenterica nu am auzit pina acum dar promit ca ma informez si chiar foarte repede. Sanatate multa si voua
0
30-03-2011, ora 23:28
sarsuraki
Nu este medic/terapeut
sarsuraki
Si baietelul meu are dureri in jurul buricului. De obicei sunt paraziti..giardia frecvent, chiar daca nu se vad la coprocultura. In crize de genul acesta il bag in baie cu apa calda, sau o sticla de cauciuc cu apa fierbinte i-o pun pe burtica..asta ii mai calmeaza durerile, dupa care in urmatoarele zile incep tratamentul pentru giardia cu niste picaturi pe baza de propolis de la farmacie sau in fiecare dimineata timp de 14 zile cate o lingura de seminte de dovleac crude nesarate sau prajite pe stomacul gol, pauza 10 zile si iar 14 zile de seminte. De obicei ii revine pofta de mancare si se ingrasa imediat dupa tratament. El cred ca face giardia de la apa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • De ce burta femeilor are o formă diferită față de cea a bărbaților?
  •